Piatou obeťou tragickej nehody je len 21-ročné dievča. Zraneniam podľahla v nemocnici

  • Vodičovi bol v krvi nameraný alkohol
  • Napriek následkom nehody sa údajne správal k policajným príslušníkom a zdravotníkom agresívne
  • Spolujazdcom bol jeho syn
Ulica za Zochovou, ráno po nehode.
SIU
  • Vodičovi bol v krvi nameraný alkohol
  • Napriek následkom nehody sa údajne správal k policajným príslušníkom a zdravotníkom agresívne
  • Spolujazdcom bol jeho syn

Policajný prezident Štefan Hamran na mieste nehody informoval, že vodič, ktorý spôsobil v nedeľu v noci o 22:24 dopravnú nehodu na frekventovanej ulici Zochova v Bratislave a narazil tak do zastávky MHD, mal v krvi 1,6 promile alkoholu. Hamran hovorí, že vodič sa napriek následkom nehody správal k policajným príslušníkom a zdravotníkom veľmi agresívne.

„Niektorí naši občania sú nepoučiteľní a polícia určite bude volať o sprísnení trestov. Páchateľ tohto skutku bol zadržaný priamo na mieste, a aj jeho spolujazdec, ktorý bol po ľahkých zraneniach prevezený do nemocnice a už je aj prepustený,“ hovorí Štefan Hamran.

Tragická nehoda na Zochovej zastávke v Bratislave

Šofér je športový funkcionár 

Ako uviedli TV noviny, šoférovať auto, Škodu Superb, mal generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dušan Dědeček. Ako spolujazdec bol podľa informácií TV novín jeho syn Lukáš Dědeček, ktorý je v tomto výbore kontrolórom. 

Hamran ďalej hovorí, že „ak si niekto v takom stave sadne za volant, tak sa niet čudovať, že môže stratiť kontrolu nad vozidlom a dopadne to takto tragicky“.

Na zastávke Zochova sa pravidelne meria rýchlosť a kontroluje sa alkohol na základe dychových skúšok. Policajný šéf dodal, že vodičovi hrozí vysoký trest, čo je z jeho činu evidentné, rovnako ako dodal, že rýchlosť jazdy bola určite vyššia ako je najvyššia povolená rýchlosť v tomto úseku.

Zatiaľ však nespresnil, akou rýchlosťou vodič išiel, avšak tvrdí, že brzdné stopy tam vôbec nie sú evidentné. Potvrdil aj, že na zastávke boli prevažne mladí ľudia, niektorým sa dnes malo začať vyučovanie na vysokých školách.

Nehoda si vyžiadala piatu obeť

Tragická nehoda na bratislavskej zástavke Zochova si vyžiadala piatu obeť. Zraneniam podľahlo 21-ročné dievča. Na sociálnej sieti o tom informovali bratislavskí policajti.

„Prijali sme informáciu o úmrtí ďalšej zranenej osoby, ktorá v nemocnici podľahla zraneniam,“ uviedla polícia.

Medzi obeťami tragickej nehody na bratislavskej zastávke Zochova boli študentka a študent Univerzity Komenského v Bratislave. Univerzita o tom informovala na sociálnej sieti.

„Dnes smútime. Je hrozné, koľko bolesti dokáže spôsobiť arogancia a nezodpovednosť. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodinám, blízkym, priateľom a spolužiakom obetí včerajšej tragickej nehody na Zochovej ulici, medzi ktorými boli aj študentka a študent našej univerzity,“ uviedla univerzita.

Ďalšou obeťou bol študent prvého ročníka Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (STU), potvrdili pre TASR z univerzity.

„Miesto, kde nezmyselne vyhasli štyri ľudské životy, je tradičná prestupná zastávka našich študentov, ktorí smerujú na fakulty a internáty do Mlynskej doliny. Jeden z nich tam už nikdy nepríde. Je smutné, že to spôsobila hrubá nezodpovednosť a tupá arogancia jednotlivca. Musíme sa proti takýmto prejavom rázne postaviť a nedovoliť, aby ďalej devastovali našu spoločnosť,“ povedal rektor Oliver Moravčík. Rodinám a blízkym spolu s vedením univerzity vyjadril úprimnú sústrasť.

Zdroje: FB/TA3, TV noviny 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá