Ak by si si mal od Elona Muska vziať tie najlepšie lekcie, toto sú ony. Môžu ti zmeniť život

  • Elona Muska netreba nikomu predstavovať
  • Jedni ho nenávidia, iní ho milujú
  • Množstvo jeho myšlienok je ale neuveriteľne nadčasových
musk
TASR/AP/Ringo H.W
  • Elona Muska netreba nikomu predstavovať
  • Jedni ho nenávidia, iní ho milujú
  • Množstvo jeho myšlienok je ale neuveriteľne nadčasových

Úspešný, kontroverzný, revolučný, vizionársky, vytrvalý, pre mnohých zvláštny – to je len niekoľko z desiatkov prívlastkov, ktoré by sa dali priradiť k Elonovi Muskovi. Nepochybne ale ide o muža, ktorý si dokázal doslova „z garáže” vybudovať impérium, vďaka ktorému je dnes tretím najbohatším mužom na svete (k dnešnému dňu, toto poradie sa neustále mení).

Práve vďaka svojmu úspechu sa stal Musk človekom, ktorý motivuje milióny ľudí na celom svete. Na Youtube sa nedávno objavilo video s viacerými jeho myšlienkami, ktoré nesie naozaj obrovské posolstvo, ktoré ti môže zmeniť život.

V úvode svojej reči hovorí o tom, že uspieť vo “vesmírnom biznise” je v dnešnej dobe mimoriadne ťažké, pretože si to vyžaduje mimoriadne veľký kapitál. Hovorí, že ako lepšia alternatíva na podnikanie sa preto môžu javiť napríklad solárne panely, oblasť automobilov, po ktorých bude dopyt vždy, a podobne. 

Ďalej hovorí o tom, že ak je niekto nadaným inžinierom a vie, ako veci nadizajnovať, nie je preňho náročné vybudovať firmu. Všetko, čo na to človek potrebuje, je zopár rovnako zmýšľajúcich ľudí.

Musk sa vo videu vyjadril aj k svojmu vzdelaniu. Uviedol, že pre jeho biznis bolo síce vynikajúcim základom, no rovnako mu pomohlo aj to, že čítal množstvo kníh a vyhľadával rozhovory so šikovnými a talentovanými ľuďmi. 

Ďalšou silnou myšlienkou je jeho zamyslenie o nádeji, motivácii či entuziazme. Musk hovorí, že k dosiahnutiu svojho úspechu ich nepotreboval, a vôbec mu nepomohli. Všetko dosiahol tak, že sa do toho jednoducho pustil, dal do toho všetko a neprestal, kým to nebolo dokončené. 

Príbeh spoločnosti Tesla: Chcel ju odkúpiť Apple, Elonovi Muskovi nikto neveril. Jeho vôľa z neho spravila miliardára

Elon Musk vo videu ďalej odpovedal na otázku, čo ho v jeho živote prekvapilo najviac. Odpovedal, že nečakal, že sa v živote dostane až sem. “Vedel som, že sa chcem uplatniť v oblasti technológií. Dôvod, pre ktorý som v roku 1995 založil svoju prvú internetovú firmu bol ten, že v tom čase na trhu existovalo niekoľko podobných spoločností, no žiadna z nich ma nechcela zamestnať.” 

Dodáva, že to skúšal v Netscape, kam si poslal životopis a zašiel tam aj osobne, no keď stál vo vestibule spoločnosti, hanbil sa kohokoľvek osloviť. Vtedy si povedal: „OK, musím si teda založiť vlastnú spoločnosť.” Jeho slová sú teda silným dôkazom toho, že kto naozaj chce, ten si cestu vždy nájde. 

Musk ďalej hovorí o tom, že vôbec si o sebe nemyslí, že je nebojácny – práve naopak. Strach vraj pociťuje veľmi intenzívne. Keď ale cíti, že to, na čom pracuje, je dôležité, strach jednoducho porazí a dá ho bokom. 

Úspešný vizionár ďalej odpovedal na otázku, čo ho v živote poháňa. Odpovedal, že je to jeho motivácia premýšľať nad budúcnosťou s tým, že sa pritom bude cítiť spokojne. 

Musk ďalej priznal, že pri budovaní spoločností Tesla i Space X mal strach, že to jednoducho nevyjde a skrachujú. Napriek tomu do nich investoval všetky svoje peniaze. „Vložil som do nich všetky peniaze a peniaze na životné náklady som si musel požičiavať od kamarátov.” Ako už vieš, dnes je tretím najbohatším mužom na svete. 

V ďalšej časti videa Muska odpovedal na otázku, ako by reagoval, keby mu niekto povedal “To nedokážeš.” Odpovedal: “Povedal by som, že už som to dokázal. A potom by som na tom začal pracovať ako šialený.”

Zrejme si už počul aj o tom, že Elon Musk je známy aj tým, že je workoholik. Potvrdzuje to aj slovami, že ak chceš niečo dokázať, musíš pracovať 80-100 hodín týždenne. Hovorí: “Bežný človek pracuje 40 hodín týždenne. Ak budete vy pracovať 100 hodín týždenne, aj keď budete robiť to isté, za 4 mesiace dosiahnete to, čo on dosiahne za 1 rok.”

Zdroj: youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK