Ak chceme ukončiť núdzový stav, musíme zaň mať dostatočne silné náhradu, vraví Richard Sulík

  • Núdzový stav je na Slovensku na spadnutie
  • Podporiť jeho predĺženie väčšina strán odmieta, na jeho úplné zrušenie zaň však potrebujeme adekvátnu náhradu
sulik
TASR/Jaroslav Novák
  • Núdzový stav je na Slovensku na spadnutie
  • Podporiť jeho predĺženie väčšina strán odmieta, na jeho úplné zrušenie zaň však potrebujeme adekvátnu náhradu

Ak chceme ukončiť núdzový stav, potrebujeme na určité činnosti náhradu, napríklad aby sme mohli odmeniť zdravotníkov v prvej línii alebo aby náklady na pandemické opatrenia nemuseli ísť z rozpočtu zdravotníctva. V pléne Národnej rady (NR) SR to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) pri uvádzaní návrhu na skrátené legislatívne konanie o novele zákona o hospodárskej mobilizácii, informuje TASR.

Skrátené legislatívne konanie Sulík odôvodnil tým, že aktuálny núdzový stav by musel parlament odobriť najneskôr v utorok (18. 5.). Bol by rád, ak by sa legislatíva schválila do tohto termínu a núdzový stav by už nebol potrebný. Návrh z dielne koaličných poslancov má umožniť väčšinu z opatrení hospodárskej mobilizácie zachovať aj v prípade, že by sa núdzový stav skončil.

Súhlasíš s tým, aby sa zrušil núdzový stav?

Postačujúca na ich pokračovanie by bola mimoriadna situácia.Poslanci vo štvrtok rokujú aj o vládnej novele zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 a v justícii. Vláda ho navrhuje prebrať v skrátenom legislatívnom konaní. Parlament má tiež v zrýchlenom režime rokovať o novele zákona o štátnom rozpočte na rok 2021. Vo štvrtok popoludní tiež čaká poslancov tradičná Hodina otázok.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech