Ak chceš zarábať viac, mal by si si nájsť partnera. Slobodní ľudia zaostávajú ročne o tisíce, ukázal nový prieskum

  • V porovnaní s obdobím pred 30 rokmi sa zvýšil počet slobodných dospelých
  • Až 38 % dospelých žije bez partnerského vzťahu, čo je od roku 1990 nárast o celých 9 %
Pár, peniaze
Unsplash/lilzidesigns, Unsplash/Toa Heftiba
  • V porovnaní s obdobím pred 30 rokmi sa zvýšil počet slobodných dospelých
  • Až 38 % dospelých žije bez partnerského vzťahu, čo je od roku 1990 nárast o celých 9 %

Podľa správy, ktorú uviedol magazín Forbes, sa zistilo, že v USA sa v porovnaní s obdobím pred 30 rokmi zvýšil počet slobodných dospelých. Bližšie špecifikované – nezosobášení ľudia, ktorí žijú sami, bez partnera. Aj napriek tomu, že žijú sami, zarábajú výrazne menej, ako ich rovesníci v partnerskom zväzku.

Ako ďalej Forbes uvádza, vo veku 25 – 54 rokov bolo v roku 2019 až 38 % dospelých bez partnerského vzťahu. Od roku 1990 je to nárast o 9 %, tieto údaje vychádzajú zo sčítania ľudu z Pew Research Center.

Správa ďalej uviedla, že ľudia v partnerskom vzťahu majú zväčša ukončený minimálne bakalársky stupeň štúdia, naproti čomu stoja slobodní, ktorí v priemere titul nemajú.

Taktiež slobodní muži zarábajú v priemere až o 21 400 dolárov ročne menej, ako muži, ktorí sú vo vzťahu, rovnako slobodné ženy zarábajú približne o 8 000 dolárov ročne menej, ako ich náprotivky.

Zarábaš viac ako je priemerná mzda 1088 eur?

„U žien sa medzery nezväčšili preto, že by sa ženám bez partnera v súčasnosti darilo horšie ako v roku 1990, ale skôr preto, že ženy v partnerských vzťahoch zaznamenali výrazné zlepšenie výsledkov,“ cituje vedcov z Pew portál Businessinsider. 

Forbes zo správy vyberá ďalší aspekt, ktorý hovorí o porovnávaní mužov ako takých. Uvádza, že muži, ktorí majú vyššie vzdelanie alebo zarábajú viac peňazí, sú u žien žiadanejší, tým pádom sa do partnerského zväzku dostanú skôr.

17 % verzus 33 %

V správe sa uvádza, že až 33 % mužov v roku 2019 ostalo slobodných, čo je v porovnaní s dobou pred 30 rokmi, a teda rokom 1990, vysoké perecento, keďže v roku 1990 bolo slobodných len 17 % mužov.

Businessinsider cituje vedca z Pew Research Center, ktorý hovorí, že nárast počtu slobodných ľudí nie je dôsledkom rozvodu alebo ovdovenia. Všetko sú to len ľudia, ktorí nenašli svoju polovičku. 

Zo štúdie taktiež vyplýva, že s rodičmi už nežijú len tínedžeri či mladí dospelí, ale aj slobodní muži nad 40 rokov. Podľa údajov, ktoré zverejnil Forbes, v roku 2019 žilo s jedným z rodičov až 20 % mužov vo veku 40 – 54 rokov.

Zdroje: Forbes, Businessinsider

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech