Ak nemusíš, najbližšie dni do mesta nechoď, uviazneš medzi antivaxermi. Plánujú blokovať dopravné tepny Bratislavy

  • Situácia z minulého týždňa sa bude opakovať. Dopravu majú protestanti v pláne ochromiť ešte výraznejšie
  • Protest má trvať 48 hodín, problémy budú na cestách preto pretrvávať zrejme celý štvrtok aj piatok
protest
TASR/Miroslav Koširér
  • Situácia z minulého týždňa sa bude opakovať. Dopravu majú protestanti v pláne ochromiť ešte výraznejšie
  • Protest má trvať 48 hodín, problémy budú na cestách preto pretrvávať zrejme celý štvrtok aj piatok

Doprava v centre hlavného mesta opäť skolabuje, takže ak nemusíš, radšej tadiaľ ani nechoď. Minulý týždeň sa pred úradom vlády konal neohlásený protest, čo pocítila najmä doprava Bratislavy. Protestujúci úplne vyradili Hodžovo námestie a výrazne ovplyvnili dopravu v celom meste. Situácia bude podobná, ak nie horšia aj tento štvrtok a piatok.

Mnohí po minulotýždňovom proteste kritizovali políciu, ľudia mali pocit, že situáciu nezvládla. Prezident policajného zboru Peter Kovařík s takými tvrdeniami nesúhlasil, podľa neho ide pri protestoch o prejav demokracie a je potrebné, aby si aj tí občania, ktorí nezdieľajú názor demonštrantov, zvykli na takýto prejav názorov. Aj keď ich priamo obmedzuje na bežnom spôsobe života.

Protestujúci dav nie je hlúčik disciplinovaných ľudí. Je to masa emóciami zmietaných občanov, ktorých reakcie sú nevyspytateľné. Polícia ich monitoruje na mieste, prostredníctvom kamier na monitoroch a podľa toho vydáva riadiaci dôstojník pokyny na ďalšie kroky. Zasahuje v čase, kedy je riziko negatívnych dopadov najmenšie. Použitie donucovacích prostriedkov je striktne dané zákonom, v ktorom je vyšpecifikované nasadenie techniky,“ píše na sociálnej sieti.

Demonštranti sa vrátia do ulíc aj vo štvrtok a piatok 5. a 6. augusta. Tvrdia, že len blokáda hlavného mesta v pracovný deň pohne s politikmi a idú sa preto pokúsiť znova. Stretávajú sa už zajtra o deviatej ráno a komplikácie budú pravdepodobne trvať celý deň, od rána do večera, keďže demonštrovať plánujú dva dni. O deviatej ráno sa stretávajú aj v piatok.

❌ DO DEMONŠTRÁCIE SME SA NEZAPOJILI ❌Vodič linky 80 po presmerovaní na obchádzkovú trasu uviazol v podjazde na…

Posted by Dopravný podnik Bratislava on Thursday, July 29, 2021

Vítaní sú vraj všetci. Okrem ľudí, čo prídu po svojich, zvolávajú aj motorkárov, traktoristov a takých, čo by mohli prísť s nákladným autom, alebo autobusom. Zablokovať sa totiž nechystajú len okolie Hodžovho námestia, ale: „omnoho viac dopravných uzlov v Bratislave.“

Ľudí budú zvážať aj z iných slovenských miest, zaplatili si špeciálne autobusy a prosia, aby sa pridali aj nespokojní zaočkovaní. Dopravná situácia bude preto zrejme výrazne ochromená aj tento týždeň.

Zdroje: Youtube/Kotlebovci, Startitup, Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK