Ak sa chystáš do Španielska, dávaj si pozor. Objavil sa problém, ktorý ti môže skomplikovať návrat domov

  • Ak sa chystáš do Španielska, daj si pozor
  • Ministerstvo zahraničných vecí varuje Slovákov, v obľúbenej destinácii úradujú vreckári
španielsko
Unsplash/Charisse Kenion
  • Ak sa chystáš do Španielska, daj si pozor
  • Ministerstvo zahraničných vecí varuje Slovákov, v obľúbenej destinácii úradujú vreckári

Rezort diplomacie upozorňuje slovenských turistov v Španielsku na zvýšený výskyt krádeží a vreckových krádeží. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Rezort konštatuje, že krádež peňaženky či dokladov môže skomplikovať návrat turistov do vlasti. „V prípade, že vám napriek opatrnosti ukradnú peňaženku, ihneď zablokujte platobné karty, ktoré ste v nej mali a vyhľadajte príslušnú policajnú stanicu, kde si vyžiadajte zápis z krádeže. V prípade, že ste prišli aj o doklady na cestu domov, kontaktujte Veľvyslanectvo SR v Madride, s ktorým sa dohodnete na vyzdvihnutí náhradného dokladu na cestu do SR,“ uvádza rezort diplomacie.

Dáš sa zaočkovať proti COVID-19?

Ministerstvo upozorňuje aj na podvody s ubytovaním, ktorých obeťami sa najčastejšie stávajú študenti či turisti, ktorí si chcú ubytovanie na dlhší čas zabezpečiť vopred. Podvodníci sa od obetí snažia vylákať citlivé informácie, ako sú osobné údaje, číslo platobnej karty, prípadne financie za neexistujúce ubytovanie.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech