Ak si v tejto krajine plánoval dovolenku, rozhodnutie zváž. Evidujú tu totiž extrémny nárast počtu prípadov

  • Ak sa chystáš na dovolenku do Ománu, zváž ju
  • V krajine prudko stúpa počet pozitívnych prípadov
ruško, korona
Unsplash/Tallia, Still
  • Ak sa chystáš na dovolenku do Ománu, zváž ju
  • V krajine prudko stúpa počet pozitívnych prípadov

Koronavírus u nás slabne, ľudia sa chystajú vycestovať za dovolenkou. Ak si chceš užiť leto v zahraničí, mal by si si dať pozor, kam tvoja cesta povedie. Nie všetky regióny sú bezpečné, v niektorých počet nakazených prudko stúpa.

Ak si chcel navštíviť Omán, mal by si to zvážiť. Počas posledného mesiaca sa u nich denný prírastok pozitívnych prípadov viac ako strojnásobil, píše arabnews.com. V stredu 9. júna 2021 bolo hlásených 1 931 nových prípadov – čo je 3,35-krát viac ako v prípade 576 nových prípadov, ktoré krajina hlásila 11. mája 2021.

Máš skúsenosť s nákazou koronavírusom?

Stúpa tu tiež počet hospitalizovaných pacientov. Nárast počtu pozitívnych spôsobili najmä hromadné akcie, tvrdia miestni zástupcovia zdravotníctva. Ak sa rast nezastaví, krajina zrejme príjme obmedzenia.

Slabá informovanosť si vyberá daň

V krajine sa očkuje, no mnoho miestnych verí, že ich vakcinácia oslobodzuje od povinnosti nosiť rúško. To však nie je pravda. V krajine sa momentálne snažia zlepšiť informovanosť a verejnosti objasniť, že po očkovaní je potrebná aspoň trojmesačná lehota k nadobudnutiu plnej účinnosti vakcíny.

Ak sa rozhodneš Omán predsa len navštíviť, daj si pozor na potrebné dokumenty, ktoré si vyžadujú. Ich nariadenia sa menia podľa aktuálnej situácie, ideálne je overiť si platné pravidlá na oficiálnom webe krajiny. Priprav sa však na povinnosť negatívneho PCR testu, ktorý vyžadujú dlhodobo.

Pozor si tiež daj na dokumenty, ktoré vyžadujú letecké spoločnosti. Každá má svoje pravidlá a bez ich dodržania ťa do lietadla nepustia.

Zdroj: arabnews.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK