Aká pandémia? Bratislavu zaplavili tisícky ľudí pri stánkoch s občerstvením

  • Vianočné trhy sú v Bratislave zrušené, ľudia aj tak prišli na námestia
  • Žiadne dvojmetrové rozostupy, viacerí nemali ani rúška
vianočné trhy 2020 bistronomy
Instagram Stories/Bistronomy.sk
  • Vianočné trhy sú v Bratislave zrušené, ľudia aj tak prišli na námestia
  • Žiadne dvojmetrové rozostupy, viacerí nemali ani rúška

Bratislava tento rok zrušila vianočné trhy. Kvôli pandémii je totiž rizikové, keď sa stretne na jednom mieste veľké množstvo ľudí, ktorí navyše jedia, pijú a rozprávajú sa bez rúšok. Ľudí to však nezastavilo. V sobotu pred Mikulášom ich boli v centre tisícky. 

Na instagrame na to upozornil účet poprednej bratislavskej reštaurácie @bistronomy.sk. S hrôzou v očiach sa pozerali na davy ľudí na námestí, pričom oni ako reštaurácia musia mať zatvorené.

V príbehu je vidieť, že na Hviezdoslavovom námestí sú stovky, možno tisícky ľudí. Na tomto mieste tradične organizuje trhy mestská časť Staré Mesto, tento rok sa ich však rozhodla zrušiť a ponechať iba adventný veniec a stromček. Na námestí však stále fungujú stánky so suvenírmi, ako po celý rok.

Chystáš sa na vianočné trhy?

Väčšina ľudí na videu nosí rúško. O dvojmetrových rozostupoch však nie je ani slychu. „Toto sú opatrenia na zastavenie Covidu?“ sťažuje sa v príbehu reštaurácia.

Reštaurácie sú zatvorené už vyše mesiaca, od 15. októbra. Otvorené môžu mať iba terasy, ktoré majú jednu celú stenu otvorenú. Prísne opatrenia však neplatia iba pre reštaurácie, ale aj pre všetkých ostatných ľudí, a to aj v exteriéri. Stále platí povinnosť nosiť rúško a dodržiavať dvojmetrové rozostupy. Platí tiež zákaz zhromažďovania.

Zdroj: Bistronomy

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech