Akcia Judáš: NAKA obvinila bývalého policajného prezidenta Lučanského

  • V rámci akcie Judáš obvinila polícia osem osôb
  • Jedným z nich je bývalý policajný prezident
Milan Lučanský
TASR/Martin Baumann
  • V rámci akcie Judáš obvinila polícia osem osôb
  • Jedným z nich je bývalý policajný prezident

NAKA obvinila v rámci akcie Judáš bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Ako infomuje Denník N, momentálne je na ceste z Chorvátska na Slovensko a na výsluch sa dostaví sám.

Milan Lučanský vystriedal na pozícii policajného prezidenta v súčasnosti tiež zatknutého Tibora Gašpara v roku 2018. Tento rok Lučanský na vlastnú žiadosť skončil.

AKTUÁLNE: Policajný prezident Lučanský končí. Polícia je spolitizovaná, tvrdí

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila osem osôb v rámci akcie Judáš. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie. Jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia, vo vysokých funkciách Policajného zboru, SIS a Kriminálneho úradu finančnej správy,” priblížila polícia.

Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti mali dopúšťať dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch. „Zatiaľ sme zadržali šesť osôb a od rána pokračujú procesné úkony. Viac informácií poskytneme, keď to procesná situácia dovolí,” doplnila polícia.

Zdroje: DenníkN, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech