Ako premeniť učenie cudzieho jazyka na zábavu?

  • Už počas štúdia alebo v zamestnaní prichádzame na to, že ovládať viac než len jeden svetový jazyk je žiaduce.
book1
  • Už počas štúdia alebo v zamestnaní prichádzame na to, že ovládať viac než len jeden svetový jazyk je žiaduce.

Hovorí sa, koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Ovládať aspoň jeden cudzí jazyk je v dnešnej dobe nevyhnutné. Už počas štúdia alebo v zamestnaní prichádzame na to, že ovládať viac než len jeden svetový jazyk je žiaduce. Niekto sa potrebuje zlepšiť v gramatike, iný sa trápi s výslovnosťou, ďalšiemu robia problémy slovíčka. Či už vyhľadávaš skupinovú výučbu alebo uprednostňuješ online kurzy, dôležitá je motivácia, disciplína a zábava. Ako premeniť učenie cudzieho jazyka na zábavu?

Stiahni si cool appku

Uč sa cudzí jazyk kedykoľvek a kdekoľvek počas dňa. Odporúčame populárnu aplikáciu Duolingo, ktorá sa ťa pokúsi naučiť cudzí jazyk zábavnou formou. Čakajú ťa hravé cvičenia, v ktorých máš obmedzený počet životov, ktoré strácaš zakaždým, keď urobíš chybu. Nech ale chyby nie sú zábranou v tvojej snahe, veď koľkokrát si spadol, kým si sa naučil bicyklovať? Za úspešné absolvovanie levelov ťa čakajú odmeny, čo je motivácia v zdokonaľovaní sa cudzieho jazyka. Táto aplikácia, ktorá je v  úplne zadarmo ťa dokáže naučiť nielen angličtinu či nemčinu, vybrať si môžeš španielčinu, francúzštinu, portugalčinu aj taliančinu.

 

duolingo_goals_screens

Foto: duolingo.com

Kávička s priateľmi v cudzom jazyku

Ozvláštni si najbližšie stretnutie s priateľmi rozhovorom v cudzom jazyku. Vyber si okruh ľudí, ktorí ovládajú daný jazyk lepšie než ty, aspoň ťa môžu opraviť, usmerniť či nájsť to správne slovíčko. Pokecaj si o bežných veciach, zapisuj si nové slová, no hlavne, nehanbi sa rozprávať! Každý nejako začínal.

Hudba, film, časopisy

Spoj relax s učením bez toho, aby si si to uvedomovali. Pusti si pesničky od speváka či speváčky v cudzom jazyku, ktorý sa učíš.  Započúvaj sa do slov a všímaj si výslovnosť. Nájsť slová piesne na internete je dnes hračka, pokús sa preložiť aspoň refrén. A opäť, nezabudni si zapísať nové slovíčka, aby sisa k nim mohol neskôr vrátiť. Aký je tvoj obľúbený film? Vraj už ho poznáš naspamäť? Tak si ho zapni ešte raz. Správne, v cudzom jazyku. Zájdi si do kníhkupectva a namiesto nudného slovníka siahni radšej po komixe.

 

multilingual-456774_960_720

Foto: pixabay.com

 

Využívaj „hluchý čas“

Vyhováraš sa, že nemáš čas na učenie? Premeň čakanie v rade, trčanie v zápche alebo rannú sprchu, na mini lekciu precvičovania toho, čo už vieš. Vyber si 1 písmenko z abecedy a skús si vybaviť čo najviac slovíčok začínajúcich sa na dané písmeno.  Celkom fuška, že? Čo tak slovný futbal? Nebavia ťa hry? Nastav si menu na sociálnych sieťach a tvojom telefóne v cudzom jazyku.  Možností je neúrekom, nehľadaj za všetkým výhovorky.

Kurzy

Na trhu je množstvo jazykových škôl  vzdelávacích inštitúcií, ktoré ťa naučia cudzí jazyk. Možností je veľa, výber závisí od tvojich požiadaviek a samozrejme financií. Nezabúdaj však na to, že učenie cudzieho jazyka je investícia do seba.

Veľa šťastia a trpezlivosti!

Zdroj: learning-mind.com, Zdroj titulnej fotografie: favim.com

Najnovšie videá

Trendové videá