Bratislava pozor, prichádzajú zmeny v MHD. Takéto budú nové trasy

  • Dopravný podnik Bratislava v predstihu varuje obyvateľov nášho hlavného mesta na niekoľko zmien v MHD
  • Súvisia s plánovanou rekonštrukciou ulice Mlynské nivy
  • Pripravený je kompletný prehľad dočasných trás MHD
ba-mhd
wikipedia.org
  • Dopravný podnik Bratislava v predstihu varuje obyvateľov nášho hlavného mesta na niekoľko zmien v MHD
  • Súvisia s plánovanou rekonštrukciou ulice Mlynské nivy
  • Pripravený je kompletný prehľad dočasných trás MHD

O tom, že bratislavská hlavná autobusová stanica a jej priľahlé okolie prechádza veľkými zmenami určite vieš. Že investor do projektu novej ulice Mlynské nivy investuje približne 24 miliónov eur, postaví nový podzemný kruhový objazd a budú aj nové chodníky, sme už písali (celý článok si prečítaš TU).

Luxusne bude vyzerať aj samotná stanica (článok TU). So súvisiacimi prácami sú však spojené aj obmedzenia dopravy, na ktoré developer a aj Dopravný podnik Bratislava upozorňujú.

Plánované práce majú začať už 2. mája, a preto si Dopravný podnik Bratislava pre občanov a pravidelných cestujúcich pripravil prehľadnú mapku zmien, ktoré ich na tejto trase čakajú. Najväčšou zmenou bude vyradenie trolejbusovej dopravy od križovatky so Svätoplukovou ulicou po križovatku s Ulicou 29. augusta.

„V tejto súvislosti dôjde k rozsiahlejšej reorganizácii liniek MHD. Napriek nutnosti presmerovania liniek, dopravnú obslužnosť zabezpečíme porovnateľnou kapacitou náhradných liniek,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s., Milan Urban.

Hoci HB Reavis ako developer upozorňuje, že výstavba nového jazdného pruhu bude dopravu na ulici Mlynské nivy značne obmedzovať a jazdné pruhy sa majú zúžiť, zatvoriť ju úplne neplánujú. Všetko by malo byť hotové už na jeseň 2019 .

Ivo Nesrovnal, primátor Bratislavy hovorí: “Vypočuli sme hlasy Bratislavčanov a keďže chceme čo najmenej ovplyvňovať dopravu v meste, cieľom bolo nájsť postup, ktorý v čo najmenšej možnej miere ovplyvní občanov, optimalizuje obchádzkové trasy a zároveň umožňuje efektívnu výstavbu.

S investorom aj s Dopravným podnikom sme dohodnutí na pravidelných stretnutiach pracovnej skupiny, ktorá bude vyhodnocovať postup prác či efektivitu v obslužnosti územia.” Viac informácií nájdeš na stránke Dopravného podniku Bratislava (TU), ich Facebooku (TU), stránke investora HB Reavis (TU) a informovať by mali aj prostredníctvom letákov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech