Petržalka dostala novú farmársku tržnicu plnú výrobkov, aké v supermarkete nenájdeš

  • Petržalka je bohatšia o miesto plné čerstvosti, chuti a vôní
  • Dnes tu prebieha oficiálne otvorenie pravej tržnice s výrobkami zo slovenských fariem
pop
TERNO/istockphoto.com
  • Petržalka je bohatšia o miesto plné čerstvosti, chuti a vôní
  • Dnes tu prebieha oficiálne otvorenie pravej tržnice s výrobkami zo slovenských fariem

My ľudia sme veľmi pohodlné tvory. Nakupovať chodíme do supermarketov, kde máme všetko priamo pod nosom a vďaka akciovým letákom údajne ušetríme. S príchodom slnečných dní však môžeme zabudnúť na sterilné supermarkety s dovozovými a striekanými plodinami. O lokálne tržnice plné čerstvých surovín už totiž v Bratislave nie je núdza.

To, čo sa podarilo urobiť s dlhé roky chátrajúcou Starou tržnicou v bratislavskom Starom meste, sa podarilo napodobniť aj v najväčšej mestskej časti na Slovensku – Petržalke. V bývalej prevádzke Terna dnes prebieha slávnostné otvorenie Petržalskej tržnice, vďaka ktorej budú mať Petržalčania vždy po ruke záplavu poctivých slovenských výrobkov.

Všetko majú na svedomí prevádzkovatelia reťazca Terno, ktorý je spájaný so skupinou J&T. Práve oni sa postarali o kompletnú rekonštrukciu schátraného supermarketu za približne 2,5 milióna eur. Na plochu takmer 5000 metrov štvorcových umiestnili menší supermarket Kraj, trhové zóny, niekoľko špecializovaných predajní s farmárskymi potravinami i drogériou. Terno do modernizácie interiérov samotnej predajne investovalo takmer 600 000 eur. S novou prevádzkou pribudlo v tejto lokalite aj 46 pracovných miest.

Celý projekt pritom odráža požiadavky miestnych obyvateľov, ktorí mali možnosť počas rozsiahleho prieskumu povedať, čo im v ich okolí najviac chýba.

KRAJ-u sa darí

Pred časom sme ťa informovali o otvorení podobného konceptu v Devínskej Novej Vsi. Vznikla tu predajňa KRAJ, ktorá si zakladá na produktoch slovenských výrobcov za prijateľné ceny.

Predajné výsledky spoločnosti potvrdzujú, že zákazníci si predajňu v Devínskej Novej Vsi obľúbili, zrealizovali tu viac ako 40 tisíc nákupov.  Prevádzka dosiahla za prvý mesiac tržby, ktoré presiahli očakávania o takmer 10 %. Z predajných výsledkov tiež vyplýva, že 59 % produktov z celkového predaného počtu tvorili slovenské potraviny.

Veľmi sa darilo Slovákmi milovaným Horálkam od Sedity. Svedčí o tom fakt, že ak by sme všetky predané Horalky poukladali na seba, vznikla by z nich veža o štvrtinu vyššia ako Národná banky Slovenska v Bratislave, najvyššia slovenská budova. Podľa portálu Finstat spoločnosť TERNO Slovensko sa v roku 2016 dostala do straty z 14,81 mil. € na -22,76 mil. € a tržby jej klesli o 58 % na 8,808 mil. €.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech