AKTUÁLNE: 1% Slovákov z milióna testovaných bolo pozitívnych

AktualneSIU

Dnes na tlačovej konferencii v obci Hrubá Borša v okrese Senec premiér oznámil počet ľudí pretestovaných do 12 hodiny.

K obedu bolo pretestovaných 828 518 ľudí, z čoho 7947 ľudí bolo pozitívnych. To činí približne jedno percento. 

Podľa premiéra by okresy, ktoré majú extrémne dobré čísla, nebudú musieť byť testované dvakrát.

Palce hore pre celé Slovensko, ktoré sa zúčastnilo testovania. Posielam vám jedno veľké ďakujem. Výsledok hovorí sám za seba,“ povedal premiér na tlačovke.

K 14. hodine sme mali otvrených 99,2 percent z plánovaných odberných miest. Aktuálne 1856 vozidiel sa snaží doplňovať materiál a personál, kde je to potrebné. Máme nasadených viac ako 40-tisíc ľudí. 6-tisíc vojakov, 5-tisíc policajtov, 250 príslušníkov finančnej správy, 130 hasičov, 15-tisíc zdravotníkov, 4-tisíc dobrovoľníkov, 33 ozbrojených síl Rakúska a 200 zdravotníkov z Maďarska,“ doplnil minister obrany Jaroslav Naď. Odberných miest je momentálne viac ako 5000.

AKTUÁLNE: Mestská časť v Bratislave uzatvára drive-thru odberné miesta, kvôli kolapsu dopravy

Zákaz vychádzania naďalej trvá

V žiadnom prípade nezruším zákaz vychádzania. Nepripustím to, čo žiadala pani prezidentka Čaputová. Sú tu totiž stále ľudia, ktorá si myslia, že celý koronavírus vylieči Bromhexin. Ak zrušíme zákaz vychádzania, tak by sme tým zrušili zmysel celého projektu. Ak by sme zrušili zákaz vychádzania, tak by nám prišla polovička ľudí, “ vyjadruje sa Matovič k tomu, či sa po testovaní zruší zákaz vychádzania. 

Premiér taktiež povedal, že naša spoločnosť sa stále delí na tých, ktoríkorona vírusu  neveria a nebú ho na ľahkú váhu a tých druhých. „Preto si myslím, že návrh prezidentky bol nemiestny,“ dodáva premiér.

3 milióny testovaných

Minister obrany Jaroslav Naď na tlačovke ďalej avizoval, že za víkend otestujú vyše tri milióny ľudí.

Spresnil, že ďalších pol milióna testov rozdali do nemocníc či domovov sociálnej starostlivosti, reálne číslo tak môže byť podľa neho vyššie.

Celkové čísla by spolu s premiérom mali oznámiť v pondelok.

 

Správu budeme ďalej aktualizovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK