AKTUÁLNE: Ak sa vláda nedohodne na štvorkoalícii, Remišová podáva demisiu

  • Veronika Remišová oznámila, že vo vláde bude pokračovať len pod podmienkou zachovania štvorkoalície
  • Scenár trojkoalície - OĽANO, Sme rodina a Za Ľudí sa teda javí ako nepravdepodobný
  • Veronika Remišová naďalej trvá na výmene v premiérskom kresle
Veronika Remišová
TASR/Jaroslav Novák
  • Veronika Remišová oznámila, že vo vláde bude pokračovať len pod podmienkou zachovania štvorkoalície
  • Scenár trojkoalície - OĽANO, Sme rodina a Za Ľudí sa teda javí ako nepravdepodobný
  • Veronika Remišová naďalej trvá na výmene v premiérskom kresle

Veronika Remišová oznámila, že pokiaľ sa vládni predstavitelia nedohodnú na štvorkoalícii, podáva v pondelok ako ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a dočasná ministerka spravodlivosti demisiu. Trojkoalícia sa teda javí ako vysoko nepravdepodobná, i keď Igor Matovič včera informoval, že najpravdepodobnejším scenárom rekonštrukcie vlády bude práve trojkoalícia. Veronika Remišová stále trvá aj na demisii Igora Matoviča. 

Podpisujem možno posledné dokumenty v úrade, v tomto prípade odpovede občanom a starostom. Za svojím slovom si stojím….

Posted by Veronika Remišová on Sunday, March 28, 2021

„Podpisujem možno posledné dokumenty v úrade, v tomto prípade odpovede občanom a starostom. Za svojím slovom si stojím. Ak nedôjde k posunu v rokovaniach smerom k pokračovaniu štvorkoalície a výmene premiéra, v pondelok oznámim svoju demisiu. Vládna kríza sa nedá ďalej naťahovať,“ informuje predsedníčka Za ľudí prostredníctvom sociálnej siete. 

Zdá sa teda, že trojkoalíciu teda z možných scenárov rekonštrukcie vlády môžeme vylúčiť. I keď práve Igor Matovič tvrdil včera presný opak. „Pred nami ostatnými – OĽANO, SME RODINA A ZA ĽUDÍ teraz stojí úloha sa dohodnúť na trojkoalícii. Jasné bude to náročnejšie v parlamente, ale osobne verím, že taká koalícia môže urobiť kopu dobrej práce.“  

AKTUÁLNE: Matovič prelomil svoje mlčanie na Facebooku. Novým statusom informuje o trojkoalícii

Verí v štvorkoalíciu

Ľudí nezaujíma ako sa posúvajú stoličky vo vláde. Ľudí zaujíma, ako sa zlepší systém očkovania, ako vláda podporí nové investície a pracovné miesta, ako obnovíme Slovensko po skončení krízy. Opatrenia môžeme začať pomaly uvoľňovať a pomáhať krajine a ľuďom, ktorá je vyčerpaná dlhou krízou,“ vysvetľuje Veronika Remišová, prečo sa musí vládna kríza urýchlene vyriešiť.

Kollár: Problém v koalícii nie je o výmene premiéra, ale o veľkých egách. Matovič by však mal zmeniť svoje správanie

Veronika Remišová však stále dúfa, že sa vládne strany dohodnú a štvorkoalícia bude pokračovať. „Mnohí novinári mi vyčítali, že som v tomto konflikte príliš diplomatická. Ak však chceme vráti slušnosť do politiky, my sami sa nemôžeme správať neslušne, nízko a hrubo. Všetko som robila tak, aby sa naše ciele podarili, pretože vládna kríza sa nerieši v televíznych debatách, ale na rokovaniach v koalícii. Stále verím, že rovnako to vidia aj ostatné tri koaličné strany a nový premiér bude môcť čoskoro predstaviť pani prezidentke zostavu svojej vlády.

Zdroje: Facebook/ Veronika Remišová, Facebook/ Igor Matovič

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK