AKTUÁLNE: Boris Kollár zostáva v kresle, SaS a Za ľudí o jeho odvolaní vôbec nehlasovali

  • Parlament rozhodol o odvolaní Borisa Kollára z postu predsedu parlamentu
  • Za jeho odvolanie hlasovalo iba päť poslancov
AktualneSIU
  • Parlament rozhodol o odvolaní Borisa Kollára z postu predsedu parlamentu
  • Za jeho odvolanie hlasovalo iba päť poslancov

Boris Kollár zostáva predsedom Národnej rady Slovenskej Republiky. Rozhodli o tom poslanci v tajnom hlasovaní.

Hlasovania sa zúčastnilo 76 poslancov, z toho bolo 5 hlasovacích lístkov neplatných. Za odvolanie Borisa Kollára z postu predsedu parlamentu hlasovalo iba päť poslancov.

Poslanci strán SaS a Za ľudí sa na hlasovaní o ovdvolávaní Borisa Kollára nezúčastnili. „Stále sa môže zachovať ako chlap a odstúpiť. Loptička je na strane Borisa Kollára. On to teraz hodil na nás,“ povedala predsedníčka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská.

Boris Kollár: Nebudem sa ospravedlňovať, nemám za čo. Titul podľa jeho slov získal v súlade so zákonom

Podpredseda NR SR a strany Za ľudí Juraj Šeliga na tlačovke doplnil, že diplomová práca je Kollárovým zlyhaním. „Pán Kollár to chcel hodiť na koaličných partnerov tým, že im pohrozil odchodom z koalície. My sa však na tomto divadle nebudeme podieľať,“ dodal Šeliga.

Šéfka poslaneckého klubu SaS povedala, že túto kauzu považuje za uzavretú a koalícia pokračuje ďalej.

Hlasovanie o odvolávaní predsedu NRSR bolo tajné, pretože tak to ukladá zákon. Na odvolanie predsedu je potrebná nadpolovičná väčšia všetkých poslancov, teda aspoň 76 z nich sa musí vysloviť za odvolávanie.

Boris Kollár čelil odvolávaniu kvôli svojej diplomovej práci. Podľa medializovaných informácií mal šéf parlamentu vo svojej záverečnej práci skopírovať niekoľko strán z publikácie svojho školiteľa, pod ktorého vedením diplomovku písal.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK