Do prípadu napadnutého dievčaťa z Miloslavova vstupuje Žilinka. Nariadil preskúmanie veci

  • Od krajského prokurátora chce, aby sa udalosťami zaoberal komplexne 
  • Žilinka chce o stave trestného konania pravidelné informovanie
generálny prokurátor Maroš Žilinka
TASR/Martin Baumann
  • Od krajského prokurátora chce, aby sa udalosťami zaoberal komplexne 
  • Žilinka chce o stave trestného konania pravidelné informovanie

Hovorca Dalibor Skladan informoval o tom, že Maroš Žilinka nariadil preskúmanie prípadu napadnutia 11-ročného dievčaťa v Miloslavove, píše Denník N. Preskúmanie prípadu chce vrátane správnosti právneho posúdenia skutku v trestnej veci.

Krajskému prokurátorovi tiež uložil, aby sa udalosťami zaoberal komplexne, a teda nie len z trestnoprávneho pohľadu, ale aj v oblasti starostlivosti o maloletých.

Žilinka chce byť pravidelne informovaný

Maroš Žilinka vo veci tiež nariadil správovú povinnosť vo vzťahu k trestnému odboru a netrestnému odboru Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky. Jej prokurátori budú na celú vec a prácu podriadených prokurátorov dohliadať. Pravidelné informovanie o stave trestného konania si vyhradil aj generálny prokurátor.

Prípad 11-ročného dievčatka, ktoré mala v Miloslavove napadnúť skupina mladistvých, otriasol Slovenskom. Podľa medializovaných informácií mali do maloletého dievčaťa tínedžeri liať alkohol, a to aj napriek tomu, že ho odmietala. Neskôr mali dievča napadnúť a vyzliecť. Všetko si pritom nahrávali na svoje telefóny.

Príbeh obletel celú krajinu. Investigatívna reportérka Kristína Kövešová prišla s informáciou, že nemá ísť o prvý podobný útok rovnakej skupinky tínedžerov.

Viac informácií uverejniť nemôžu

Prípad rieši v súčasnosti slovenská polícia. Vo svojom stanovisku k nemu uvádzajú, že bolo začaté trestné stíhanie vo veci lúpeže. Zároveň dodávajú, že trestné stíhanie môžu v procese vyšetrovania prekvalifikovať.

Vyšetrovanie prebieha a už dnes Policajný zbor SR disponuje informáciami, ktoré nemá k dispozícii široká verejnosť, politici ani médiá, píše polícia na sociálnej sieti.

Prezident policajného zboru Štefan Hamran preto verejnosť aj politikov prosí, aby boli vo svojich vyjadreniach k prípadu zdržanliví „a nechali pracovať policajtov, profesionálov, ktorí sa prípadu intenzívne venujú“.

STANOVISKO PREZIDENTA POLICAJNÉHO ZBORU ŠTEFANA HAMRANA"O prípad sa intenzívne zaujímam, komunikujem priamo s…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Friday, January 7, 2022

„Predčasné závery a zbytočné eskalovanie napätia vyšetrovanie sťažuje,“ tvrdí Hamran. V štádiu, v akom sa vyšetrovanie práve nachádza, nemôžu verejnosti poskytnúť žiadne bližšie informácie. Všetkých však ubezpečuje, že postupujú v medziach zákona a bez ohľadu na postavenie rodičov zainteresovaných osôb.

Hamran hovorí, že sa o prípad intenzívne zaujíma a komunikuje priamo s riaditeľom krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava: „K prípadu sa vyjadrím osobne, hneď ako to procesná situácia umožní.“

Je možné, že prípad prekvalifikujú

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave na sociálnej sieti uviedli, že sa prípadom naďalej intenzívne zaoberajú: „Za účelom náležitého objasnenia tejto veci vykonávajú policajti od začiatku vyšetrovania v zmysle zákona všetky potrebné procesné úkony.“

Verejnosť informujú o tom, že nie je vylúčené, že v priebehu dnešného dňa dôjde k prekvalifikovaniu, respektíve rozšíreniu trestného stíhania aj o ďalšie trestné činy na základe doposiaľ vykonaných procesných úkonov. V prípade sa tiež zaoberajú podozrením zo spáchania trestného činu podnecovania, ktorého sa mal dopustiť zatiaľ neznámy páchateľ.

Prípadu útoku na maloleté dievča v Miloslavove pri Bratislave sa bude venovať aj najbližší Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť. Informoval o tom podpredseda parlamentu a člen výboru Gábor Grendel (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Preveríme všetky podozrenia, ktoré prípad sprevádzajú. Hlavne, či polícia a prokuratúra urobili všetko, čo mali,“ doplnil Grendel.

Zdroje: Denník N, SIU, Facebook/Polícia Slovenskej republiky, SITA, Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie