Prípad zbitého dievčaťa z Miloslavova polícia vyšetruje ako lúpež. O „detskom gangu“ vraj nič nevie

  • Prípad mladého dievčatka zasiahol celé Slovensko
  • Činom tínedžerov sa už zaoberá polícia, začala trestné stíhanie
  • Prípad mladého dievčatka zasiahol celé Slovensko
  • Činom tínedžerov sa už zaoberá polícia, začala trestné stíhanie

Dnes sme ťa už informovali o prípade, ktorý otriasol celým Slovenskom. Ide o napadnutie 11-ročného dievčatka v Miloslavove. Za útokom má stáť skupina mladistvých, pričom nemal byť prvým. 

Mladiství mali podľa medializovaných informácií do dievčatka nasilu liať alkohol a následne ju zbiť. Tínedžeri mali dievčatko vlákať do chátrajúceho areálu bývalého družstva v Alžbetinom dvore. Práve tam na 11-ročné dievčatko údajne zaútočili.

Tento prípad rieši aj investigatívna reportérka Kristína Kövešová, ktorá upozornila, že detský gang mal v obci vyčíňať už aj v minulosti. Markíza tiež upriamila pozornosť na to, že hlavná aktérka, ktorá dievčatko vyzliekala, má byť údajne dcérou policajtky.

„Neoprávnené vnikanie a pohyb detí v areáli družstva je nebezpečný a obec na to pravidelne rodičov upozorňuje. Výskyt detí v areáli sa už riešil viackrát, ale takýto násilný čin, k akému došlo v nedeľu, sa ešte nevyskytol,“ uvádza obec Miloslavov.

Prípad 11-ročného dievčatka vyvolal naprieč celým Slovenskom obrovský rozruch. Prostredníctvom sociálnych sietí sa vyjadruje aj mnoho známych ľudí.

Polícia prišla so stanoviskom

Prípad má v rukách aj polícia, ktorá už vydala stanovisko. Ako uvádzajú, v súvislosti s prípadom napadnutia maloletého dievčaťa, bolo začaté trestné stíhanie vo veci lúpeže. Neskôr môžu trestné stíhanie prekvalifikovať. Prípadom sa od začiatku zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci.

 

Avšak, vzhľadom na citlivosť tohto prípadu, sa polícia rozhodla akékoľvek bližšie informácie v tomto štádiu konania neposkytnúť. „Akonáhle to procesná situácia umožní, o prípade budeme informovať,“ uviedli na sociálnej sieti.

Spomínané vyčíňanie „detského gangu“ v Miloslavove však zatiaľ nemôžu potvrdiť, pretože zo strany občanov doposiaľ neevidujú žiadne oznámenie alebo podanie, ktoré by sa tejto skupiny mladistvých týkalo.

Zdieľanie nie je cesta

K situácii sa vyjadril aj riaditeľ IPčka (Internetovej poradne pre mladých) Marek Madro. Ako vo svojom príspevku na Facebooku uvádza, bolo prekročených priveľa hrubých čiar. Avšak, nielen samotnou udalosťou, ale aj jej nekontrolovateľným šírením na sociálnych sieťach.

„Šírenie videa môže retraumatizovať a znovu zraniť ľudí, ktorí zažili alebo zažívajú niečo podobné,“ uviedol v príspevku. 

Ide o to, že zdieľaný obsah, ktorý sa tohto prípadu týka, je emočne náročný. Ako Madro konštatuje, dotkol sa nielen obete, jej rodiny, blízkych, ale aj širokého okruhu známych.

„Toto je tragédia, ktorá si vyžaduje odborné stanovisko a odborný prístup pre obe strany, a dokonca aj pre tých, ktorí na tom mieste neboli. Obeť tohto agresívneho činu potrebuje okamžitú odbornú pomoc, aby sa eliminovali traumatické dopady,“ poznamenal.

Zdroje: Facebook/Polícia SR, Facebook/Marcus Madro, Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie