Útok tínedžerov na 11-ročné dievča v Miloslavove zrejme nebol jediný. Otec hlavnej aktérky dcéru obhajuje, tvrdí, že dievča zachraňovala

  • V Miloslavove skupina mladistvých napadla 11-ročné dievčatko
  • Útok údajne nemal byť prvým
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, unsplash/Zach Ramelan,Mat Napo
  • V Miloslavove skupina mladistvých napadla 11-ročné dievčatko
  • Útok údajne nemal byť prvým

Pár dní po Novom roku sa v obci Miloslavov odohral tragický scenár. Iba 11-ročné dievča bolo údajne fyzicky napadnuté skupinou tínedžerov.

Bezmocný plač dievčatka

Mladiství mali podľa medializovaných informácií do dievčatka nasilu liať alkohol a následne ju zbiť. Na prípad upozornil denník Nový čas, ktorý objasňuje, že tínedžeri mali dievčatko vlákať do chátrajúceho areálu bývalého družstva v Alžbetinom dvore. Práve tam na 11-ročné dievčatko následne zaútočili.

Dvaja chlapci mali dievčatko udierať do nosa, tváre aj brucha. Ďalšia tínedžerka mala neskôr nevládne dievča vyzliekať. Ohavné činy si dokonca skupinka mladistvých nakrúcala aj fotografovala.

Z videí počuť bezmocný plač dievčatka, ktoré má krvavú tvár a je takmer v bezvedomí.

Prípad rieši polícia

Prípadu sa už venuje aj investigatívna reportérka Kristína Kövešová. Tá na svojej sociálnej sieti uviedla, že podobný útok údajne nebol prvým. Detský gang mal v obci vyčíňať už dlhšiu dobu.

Markíza tiež upozorňuje na to, že hlavná aktérka, ktorá dievčatko vyzliekala, má byť údajne dcérou policajtky. Prípad už má v rukách aj polícia, no 11-ročné dievčatko si, žiaľ, ponesie traumu na celý život.

„Dievča má vážnu psychickú traumu. Deti si ďalej posielajú videá z útoku. Toto nebol jediný útok detského gangu,“ píše na sociálnej sieti Kristína Kövešová, ktorá sa s obeťou stretla.

„Neoprávnené vnikanie a pohyb detí v areáli družstva je nebezpečný a obec na to pravidelne rodičov upozorňuje. Výskyt detí v areáli sa už riešil viackrát, ale takýto násilný čin, k akému došlo v nedeľu, sa ešte nevyskytol,“ uvádza obec Miloslavov.

Spomínaný prípad v spoločnosti vyvoval obrovský rozruch. Niekoľko ľudí sa už prostredníctvom sociálnych sietí rodičom obete ponúklo k vytvoreniu zbierky na kvalitného právnika. 

Kristína Kövešová tiež upozornila na slová matky, ktorá verejnosť žiada, aby videá, ktoré zachytávajú útok na dievčatko, ďalej nešírili.

Investigatívna reportérka tiež uvádza, že tínedžri chceli po bitke údajne policajtom povedať, že v takomto stave ju už našli a schovávať mali aj dôkazy.

Otec slepo verí dcére

K situácii sa vyjadroval aj otec údajnej hlavnej aktérky, ktorá mala mať útok na svedomí. Ten však svoju dcéru obhajoval a tvrdil, že chcela 11-ročné dievča zachrániť. „Moja dcéra jej dávala pomoc tým spôsobom, že ju prefackala a strčila jej prsty do krku, aby sa vyvracala,“ písal údajný otec v komentári na Facebooku, ktorý neskôr zmazal.

Z videí však vidieť, že k útoku skutočne došlo. Profil stop_catcalling_now zverejnil výpoveď ženy, ktorej manžel bol privolaný k zásahu. Podľa jej slov sa mu nasyktol strašný pohľad.

„Hovoril, že to bolo strašné, čo videl, že to dievča bolo na zemi vyzlečené a vyzeralo ako mŕtve. Tie deti zahrali také divadlo, že koniec. Hovorili, že ju zbil niekto iný a podobne,“ píše.

Podobné slová potvrdzuje aj výpoveď bývalej kamarátky údajnej hlavnej útočníčky. Dievča uviedlo, že sa dostala do zlej partie, kde začala požívať omamné látky vrátane alkoholu aj iných drog. 

„Začala byť agresívna a nepríjemná na všetkých. Pamätám sa, ako sa minulý rok plánovalo niečo na jedného chlapca, lebo povedal niečo, čo nemal. Vďaka Bohu sa napokon nič nestalo,“ spomína si bývalá kamarátka.

K prípadu sa vyjadrila ja Polícia Slovenskej republiky: „Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci vyšetruje okolnosti napadnutia maloletého dievčaťa, ku ktorému malo prísť v priebehu dňa 02. 01. 2022 v Miloslavove. Vzhľadom na citlivosť prípadu bližšie informácie nebudeme zverejňovať.”

Sociálnymi sieťami sa šíria informácie, že toto nebol jediný útok, ku ktorému na družstve v Miloslavove došlo. Bližšie informácie o iných útokoch doteraz známe nie sú. 

Zdroje: Nový Čas, Markíza, Instagram/kristinakovesova, Instagram/nikki_fridrich, Instagram/stop_catcalling_now

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie