Dobiáš: Báť sa očkovania pre dva dni teplôt je úplná malichernosť. Pribudlo 42 nakazených koronavírusom

  • Včera bolo PCR testami zachytených 42 prípadov
  • Klesá aj počet hospitalizovaných pacientov
viliam dobiáš
TASR/Pavol Zachar
  • Včera bolo PCR testami zachytených 42 prípadov
  • Klesá aj počet hospitalizovaných pacientov

Na Slovensku počas predošlého dňa pribudlo 42 pozitívnych prípadov, ktoré boli zachytené PCR testovaním. Antigénové testy odhalili  134 pozitívnych prípadov. Včera bolo ukončených 2 516 PCR vyšetrení a 47 263 antigénnych testov.

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Trnavskom kraji (11), nasleduje Žilinský (9), Košický (7), Bratislavský (4), Trenčiansky (4), Banskobystrický (3), Prešovský (3) a Nitriansky (1).

Kvôli koronavírusu je v nemocnici hospitalizovaných 230 pacientov. Ich počet klesol o 34. Z nich potvrdené ochorenie má 191 ľudí. Na JIS je 21 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 23 osôb.

Zároveň stúpol počet Slovákov, ktorí sú zaočkovaní prvou dávkou vakcíny. K dnešnému dňu ich je 1 866 304. Za predchádzajúci deň ich pribudlo 4 919. Druhú dávku vakcíny dostalo celkovo 1 106 502 ľudí.

Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o 3 osoby. Celkový počet úmrtí „na Covid“ je 12 439 a celkový počet úmrtí „s Covidom“ je 2 427.

💉 Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 1 866 304 za predchádzajúci deň pribudlo 4 919 zaočkovaných….

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Sunday, June 13, 2021

Celkový počet neaktívnych prípadov je 704 280. Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom, alebo bezpríznakovo. Od zistenia ich pozitívneho testu uplynuli 2 až 4 týždne u ambulantne liečených pacientov a 6 týždňov u hospitalizovaných pacientov.

Dal by si sa očkovať proti COVID-19?

Všetky krajiny sveta prešli vzhľadom na obrovské počty pozitívnych prípadov a chorých osôb na vykazovanie neaktívnych prípadov. Dôvodom je, že zisťovanie pretrvávania zdravotných ťažkostí u takéhoto množstva postihnutých osôb nie je reálne možné.

Chránim seba, aj druhých

Prezident Slovenského Červeného kríža, MUDr. Viliam Dobiáš, PhD., vyzýva ľudí, aby sa dali zaočkovať. On sám tak urobil už v januári. „Aby som chránil sám seba pred nákazou ale aj preto, aby som chránil svoju rodinu, blízkych, kolegov, priateľov, študentov,“ hovorí vo videu na stránke Červeného kríža.

Podporujeme vakcináciu. Očkovanie je dôležité pre ochranu nášho zdravia a zdravia našich blízkych. O svoje dôvody, prečo sa dal zaočkovať sa s nami podelil doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD., prezident Slovenského Červeného kríža.#SlovenskyCervenyKriz #SpoluPomozeme #zaockujemsa

Posted by Slovenský Červený kríž – Spolu pomôžeme on Friday, June 11, 2021

Dobiáš hovorí, že počas pandémie je celý svet prepojený a zaočkovaný človek u nás chráni niekoho, kto žije na druhom konci sveta. „Mierne bolesti, prípadne trochu teplota, v trvaní jedného-dvoch dní, je úplná malichernosť oproti pobytu dva týždne na ventilátore,“ hovorí. „Sme ľudia, buďme ľudskí,“ uzatvára.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK