AKTUÁLNE: Ficov kamarát, oligarcha Výboh, je obvinený v kauze Mýtnik

  • Dlhoročný priateľ Roberta Fica, Miroslav Výboh, bol obvinený v kauze Mýtnik
  • NAKA mala v rámci danej akcie zadržať aj bývalú prezidentku Finančnej správy Lenku Wittenbergerovú a bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca
  • Informoval o tom Denník N
Linkedin/ Miroslav Výboh, TASR/Pavel Neubauer
  • Dlhoročný priateľ Roberta Fica, Miroslav Výboh, bol obvinený v kauze Mýtnik
  • NAKA mala v rámci danej akcie zadržať aj bývalú prezidentku Finančnej správy Lenku Wittenbergerovú a bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca
  • Informoval o tom Denník N

Oligarcha Miroslav Výboh by mal byť podľa Denníka N obvinený v kauze Mýtnik. Ako Denník N ďalej informuje, NAKA dnes v rámci akcie zadržala niekoľko osôb, medzi nimi je aj bývalá prezidentka Finančnej správy.

Ako informuje SITA, NAKA zadržala 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka I. a ďalšie osoby. V kauze Mýtnik ide predovšetkým o trestný čin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, ktorý je súčasne posúdený ako závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. 

Zatiaľ nie je známe, z akých konkrétnych činov bol Výboh obvinený. Okrem Výboha mala NAKA zadržať aj bývalú prezidentku Finančnej správy Lenku Wittenbergerovú a bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca.

Pri kauze Mýtnik zohráva dôležitú úlohu bývalý prezident Finančnej správy František Imrecze. Ten s policajtami už dlhšie spolupracuje a spieva jedna radosť. Imrecze bol pred pár dňami prepustený z väzby.

AKTUÁLNE: Jeden z „našich ľudí“ bol prepustený z väzenia, o jeho osude rozhodol Lipšic

Ficov dlhoročný priateľ

Ako informuje portál www.teraz.sk, Robert Fico sa mal v minulosti o Výbohovi vyjadriť ako o dlhoročnom priateľovi. „Nebudem sa tváriť, že nie je môj priateľ, poznám ho 20 rokov, nebudem ľudí zatracovať,“ prehlásil vtedy na margo Výboha Fico.

Minulý rok vypovedal Peter Tóth o tom, že Výboh, Fico a Kaliňák sa mali pravidelne stretávať. Výboh však Tóthovu výpoveď poprel. Prehlásil, že ide o konšpiračné teórie.

AKCIA MÝTNIK: Kto je obvinený Michal Suchoba, ktorý vlastní jeden z najluxusnejších domov v Bratislave?

Fico a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák sa podľa Tótha pravidelne stretávali so sponzormi Smeru Jozefom Brhelom, Miroslavom Výbohom, Jurajom Širokým a aj Norbertom Bödörom v oddelenej časti Širokého hotela Double Tree by Hilton,“ uvádza Denník N

Výboh bol dlhé roky považovaný za jedného z neoficiálnych akcionárov strany SMER- SD, píše sa na portáli tvnoviny.sk. Ako uvádza portál aktuality.sk, Výbohov syn Matúš bol dokonca istú dobu susedom Roberta Fica v Bašternákovej rezidencii Bonaparte. 

Zdroje: Denník N, teraz.sk, aktuality.sk, tvnoviny.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech