„Vytvoríme novú kategóriu, iba očkovaní,“ hovorí Lengvarský. Slovensko možno čaká zmena

  • Dátum, kedy sa otvoria reštaurácie, je známy
  • Vláda sa dohodla na kompromise
32. rokovanie vlády SR – Vladimír Lengvarský
TASR/Martin Baumann
  • Dátum, kedy sa otvoria reštaurácie, je známy
  • Vláda sa dohodla na kompromise

Ministerka investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová dnes po rokovaní vlády vyhlásila, že gastroprevádzky a reštaurácie sa otvoria 3. januára 2022. „Je to kompromis,“ povedala k tomu.

Vladimír Lengvarský najskôr avizoval, že gastro sa otvorí až 9. januára 2022.

Skoršie otváranie reštaurácií požadoval najmä minister hospodárstva Richard Sulík. Ten počas rokovania vlády na tlačovej konferencii vyhlásil, že je za to, aby sa gastroprevádzky otvorili hneď, prípadne 25. decembra 2021. „Máme menej ako 3 000 ľudí v nemocniciach, teraz nie je dôvod na nič čakať, gastroprevádzky trpia,“ skonštatoval Sulík. 

Remišová ďalej uviedla, že gastroprevádzky budú fungovať v režime OP – budú otvorené pre zaočkovaných a tých, čo ochorenie COVID-19 prekonali za ostatných 180 dní. 

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský hovorí, že sa diskutuje aj o tom, že by gastro fungovalo v režime O, teda iba pre zaočkovaných. „Zatiaľ sa to vyhodnocuje. Ak dôjdeme k záveru, že takto to bude bezpečnejšie a možno to zvýši motiváciu k očkovaniu, tak to zavedieme,“ vysvetľuje.

Po 9. januári by sa mohli otvárať aj iné prevádzky, respektíve kultúrne akcie a podobne. Všetko však záleží na epidemiologickej situácii. 

Čo bude so školami?

Veronika Remišová informovala, že diskusia o otvorení škôl na rokovaní vlády neprebehla. „Beriem to ako automatické. Otvoria sa gastroprevádzky, otvoria sa školy. Bodka,“ skonštatovala. Aj Vladimír Lengvarský predpokladá, že sa školy 9. januára 2022 otvoria.

Zdroje: TK/ Veronika Remišová, TK/ Richard Sulík, TK/ Vladimír Lengvarský

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá