AKTUÁLNE: Golfová legenda Tiger Woods mal vážnu autonehodu. Podľa jeho agenta je ťažko zranený

  • Záchranárom sa podarilo vykliesniť Tigera Woodsa z vraku auta v Los Angels
  • O tom, či a ako rýchlo sa slávny golfista dostane do formy, rozhodne operácia
tiger woods
TASR/AP Photo/Phelan M. Ebenhack, File
  • Záchranárom sa podarilo vykliesniť Tigera Woodsa z vraku auta v Los Angels
  • O tom, či a ako rýchlo sa slávny golfista dostane do formy, rozhodne operácia

Tiger Woods bol v priebehu dnešného dňa hospitalizovaný pre vážne zranenie nôh po tom, čo sa ráno stal účastníkom hrozivej dopravnej nehody neďaleko kalifornského Ranchos Palos Verdes. Jeho život visel podľa polície na vlásku po tom, čo sa jeho auto pri incidente prevrátilo.

Svetová špička na lopatkách

Woods bol ako jediný cestujúci vo vozidle sanitkou prevezený do lekárskeho strediska Harbor-UCLA, aby ho ošetrili pre „stredné až kritické“ zranenia, ktoré pri nehode utrpel, informoval hasičský zbor v Los Angeles pre stanicu CNN.

tiger woods
zdroj: TASR/KABC-TV via AP

Haváriu vyšetruje LASD. „Tiger Woods mal dnes ráno nehodu s jedným autom v Kalifornii, kde utrpel mnohopočetné zranenie nôh,“ povedal Woodsov agent Mark Steinberg pre agentúru Golf Digest Daniel Rapaport. „Momentálne je na chirurgii. Ďakujeme vám za ochranu súkromia a podporu,“ dodal.

Pády a výhry

Začiatkom roka 2020 podstúpil Woods operáciu, z ktorej sa doposiaľ nestihol úplne spamätať. Je to v poradí druhý zákrok, po ktorom očakávali jeho fanúšikovia bravúrny návrat na kurt. Prvú operáciu podstúpila legenda v roku 2017, trvalo takmer rok, kým sa Tiger vrátil do hry. V roku 2019 dal úplné zbohom rekonvalescencii výhrou majstrovstiev. 15-násobný majster sveta je dnes, bohužiaľ, opäť na kolenách.

Génius v ranom veku

Už ako dieťa bol Tiger skutočným golfovým géniom. Vo svojich šestnástich figuroval medzi profesionálnymi golfistmi. Mnohí z divákov na kalifornskom ihrisku Riviera Country Clubu ani len netušili, aká kariéra tohto útleho chlapca čaká. Od daného západu v roku 1992 Tiger vyhral 79 turnajov PGA Tour a titul majstra obhájil až 15 krát. Poľahky sa vyšplhal na prvé miesto a získal si srdcia mnohých ľudí, informuje Blesk.

Už si myslel, že má po kariére. Prestížny Australian Open ovládol tenisový dôchodca zo Slovenska

Jeho súkromný život je však plný kontroverzných okamihov a nehôd. V novembri 2009 sa objavili správy o afére Tiger Woodsa s Rachel Uchitel, ktorá pracovala ako manažérka nočného klubu. Hoci Woods a Uchitel tieto správy popierali, existujú fotografické dôkazy, ktoré dokazujú opak.

O dva dni neskôr, 27. novembra okolo 02:30, šoféroval Woods zo svojho sídla na Floride vo svojom SUV Cadillac Escalade, keď blízko svojho domu narazil do požiarneho hydrantu, stromu a niekoľkých živých plotov. Po intenzívnych špekuláciách médií o príčine nehody Woods zverejnil vyhlásenie na svojej webovej stránke a za nehodu prevzal výlučnú zodpovednosť, pričom ju označil za „súkromnú záležitosť“.

V priebehu nasledujúcich dní sa objavilo množstvo žien, ktoré sa rozhodli o aférach s Woodsom podeliť so svetom. Tiger sa svojej rodine aj verejnosti za svoje počínanie napokon v decembri 2009 ospravedlnil. Rozhodol sa navštíviť terapeuta a svoj súkromný život a problémy vyriešiť prostredníctvom tvrdého tréningu.

Zdroje: Golf Digest, CNN, Blesk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech