Hasiči vytiahli bezvládne telo z rieky Hron

  • Niekoľko ľudí sa v sobotu pri obci Šarovce topilo potom, ako ich strhol prúd
  • Jednému mladíkovi sa stalo kúpanie v Hrone osudné
Hasiči vytiahli bezvládne telo z rieky Hron
Hasiči vytiahli bezvládne telo z rieky Hron TASR/Pavol Zachar,Ján Krošlák
  • Niekoľko ľudí sa v sobotu pri obci Šarovce topilo potom, ako ich strhol prúd
  • Jednému mladíkovi sa stalo kúpanie v Hrone osudné

V sobotu (8. júna) sme ťa informovali o tom, že sa v rieke topilo 7 ľudí. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR informovalo na sociálnej sieti o vážnej situácii. „Na tiesňovú linku 155 sme prijali volanie o pomoc k viacerým topiacim sa ľuďom v rieke Hron. Na miesto smeruje ambulancia RZP a RLP.“

Piati ľudia sa zachránili, žiaľ, ďalší dvaja zmizli pod hladinou. TVnoviny priniesli dnes informáciu, že jeden mladík to neprežil. Dvaja muži, ktorí zmizli a rozbehlo sa po nich pátranie, boli vo veku 22 a 20 rokov. Podľa informácií TV Markíza mali hasiči v utorok vytiahnuť bezvládne telo jedného z nich z vody pri mestskej časti Svodov, ktorá je súčasťou Želiezoviec.

Piati sa zachránili, dvaja zmizli

Hrozivá udalosť sa odohrala v sobotu, kedy Záchranná služba prijala na svojej tiesňovej linke telefonát o pomoc topiacim sa ľuďom. Ako sme ťa informovali cez víkend, o pomoc volalo celkovo sedem ľudí, z čoho päť sa podarilo záchranárom dostať na breh. Také šťastie už nemali muži, ktorí zmizli pod hladinou.

Po dvoch mladíkoch vo veku 22 a 20 rokov stále pátrali, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Jana Šinková. Dodala, že pátracia akcia po dvoch nezvestných mužoch sa začala krátko pred 16.30 ešte v osudný deň. Do dnešného dňa nebolo nič nové, o druhom mužovi správy nie sú.

Do pátrania sa zapojil psovod z oddelenia služobnej kynológie, špeciálna kynologická záchranná služba so psom určená na vyhľadávanie utopených a poriečne oddelenie Prezídia Policajného zboru Bratislava. Breh Hrona na člne prehľadávali aj členovia Hasičského a záchranného zboru. Všetky doterajšie pokusy nájsť nezvestné osoby boli neúspešné. Až do utorka, kedy vytiahli bezvládne telo jedného z nich.

Ďalšia tragédia

Za posledné dni nešlo o jediné nešťastie. Včera večer Noviny priniesli informáciu o len 6-ročnom dievčatku, ktorému sa stala osudná nevinná hra pri rieke. V Pohorelej na Horehroní sa hrala pri vysokej hladine Hronu a pravdepodobne do neho pri tom spadla. Dievčatko našli za obcou hasiči, ktorí na rieku vyšli na člne.

​Hrať sa malo niekde na brehu rieku a potom nešťastne spadnúť, čo neprežilo. Ako k pádu do vody presne prišlo ešte známe nie je. 6-ročná Alžbetka mala byť podľa miestnych pri Hrone sama a chodievala tam pravidelne. Podľa informácií portálu si mali rodičia všimnúť, že niečo nie je v poriadku až po hodine. Začali ho potom hľadať, ale už bolo neskoro. „Keď spadla, nikto nebol vonku,“ uviedla pre televíziu obyvateľka Pohorelej.

„Naši chlapci boli hľadať, aj my sme boli na lúkach,“ dodala obyvateľka. Hasiči prehľadávali rieku veľmi pomaly, meter po metri. Okrem hasičov zo Závadky nad Hronom a Brezna pomáhali aj dobrovoľníci, píše portál. „Hľadali sme, ako sa dalo, potom ju našli policajti,“ vysvetlil ďalší obyvateľ.

Nešťastnú udalosť potvrdila aj hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica Márie Faltániová. Telíčko dievčatka bolo podľa nej zachytené na konároch. Našli ho niekoľko kilometrov za Pohorelou. Dodala, že vo veci bola nariadená aj pitva. Naďalej už to má v rukách polícia, ktorá bude zisťovať všetky okolnosti, za ktorých sa situácia udiala.

Záchranári opakovane upozorňujú, že pri kúpaní v riekach treba byť obzvlášť obozretný. Obzvlášť veľké nebezpečenstvo hrozí teraz, kedy sú hladiny tokov nebezpečne vysoko a vody sú rozbúrené. Rovnako upozorňujú na alkohol, ktorý by si nemal požívať predtým, ako do rieky vstúpiš.

Zdroje: Archív Startitup, tvnoviny.sk, Noviny.sk, Pravda

Najnovšie videá

Trendové videá