AKTUÁLNE: Monika Jankovská sa vo väzbe pokúsila o samovraždu, tvrdí jej advokát

  • Právnik „Kočnerovej opičky“ tvrdí, že jeho klientka sa pokúsila vziať si život
  • Ministerstvo spravodlivosti to odmieta, aj tak zriadi komisiu na prešetrenie prípadu
20200921_vazba_1jankovska728837
TASR/Ján Krošlák
  • Právnik „Kočnerovej opičky“ tvrdí, že jeho klientka sa pokúsila vziať si život
  • Ministerstvo spravodlivosti to odmieta, aj tak zriadi komisiu na prešetrenie prípadu

Monika Jankovská, známa ako „Kočnerova opička“ sa v nedeľu vo väzbe pokúsila spáchať samovraždu. Pre agentúru TASR to uviedol jej obhajca Peter Erdös. Informuje o tom portál Teraz.sk. „Môžem jednoznačne povedať, že je to akt zúfalstva,“ povedal advokát.

Z môjho pohľadu je zdravotný stav mojej klientky výrazne zlý. Informovala ma, že požitie nadmerného množstva liekov bolo s jej plným vedomím a s vedomím aj následkov, ktoré to môže mať,“ hovorí Erdös. Dôvodom zúfalého činu jeho klientky nebola samotná väzba, ale nekonečné čakanie na to, kým sa s jej procesom niečo udeje. 

„Opička“ Jankovská sa nechcela predávkovať. Tvrdí, že lieky užila, aby mohla zaspať

Problém je ten, že orgány činné v trestnom konaní nekonajú. Ako môže poukazovať na nezákonnosť, ktorá sa deje voči nej? Pretože päť mesiacov od posledného predĺženia lehoty trvania väzby bol vykonaný jeden jediný výsluch týkajúci sa obvinenej,“ doplnil obhajca.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková informovala, že obvinená Jankovská sama deklarovala, že sa nepokúsila zabiť. Ministerka napriek tomu zriadi špeciálnu komisiu na vyšetrovanie udalosti v banskobystrickej väznici, akoby šlo o pokus o samovraždu.

Sama obvinená uviedla, že väčšiu dávku užila, aby riešila úzkosť pri zaspávaní,“ povedala Kolíková na tlačovom brífingu po rokovaní vlády.

Monika Jankovská
zdroj: TASR/Dano Veselský

Bývalá štátna tajomníčka je vo väzbe už 10 mesiacov, zatkli ju spolu s ďalšími sudcami v rámci akcie Búrka. Je obvinená z korupcie. V nedeľu mala Jankovská užiť väčšie množstvo antidepresív, kvôli čomu ju hospitalizovali. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vylúčila, že by Jankovská bola v ohrození života.

Zdroj: Teraz.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech