AKTUÁLNE: Konzílium odborníkov neodporúča celoplošné testovanie

  • Konzílium odborníkov neodporúča celoplošné testovanie
  • Podľa Krajčího to treba zobrať do úvahy
  • Rokovať by o tom mal popoludní Ústredný krízový štáb
Virus_Outbreak_Israel863105715082
TASR/AP Photo/Oded Balilty
  • Konzílium odborníkov neodporúča celoplošné testovanie
  • Podľa Krajčího to treba zobrať do úvahy
  • Rokovať by o tom mal popoludní Ústredný krízový štáb

Konzílium odborníkov neodporúča celoplošné testovanie, podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) to treba zobrať vážne do úvahy. Povedal to pred rokovaním vlády s tým, že ho vyjadrenie konzília neprekvapilo. Rokovať by o tom mal popoludní Ústredný krízový štáb. „Potrebujeme vychytávať infikovaných akýmkoľvek spôsobom, treba nájsť najefektívnejší spôsob,“ podotkol minister.

Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) je proti celoplošnému testovaniu, ale nebude ho vetovať. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol šéf liberálov a minister hospodárstva Richard Sulík. „My budeme proti na vláde aj na krízovom štábe, ale nebudeme celoplošné testovanie vetovať,“ uviedol.

Hoax, čísla zo športky, vymyslený vírus. Zdravotníci musia okrem vírusu čeliť aj zlobe na Facebooku

 Trasovanie kontaktov osôb pozitívne testovaných na COVID-19 funguje dobre. Pred rokovaním vlády to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Ako povedal, hlavný hygienik Ján Mikas ho ubezpečuje, že regionálne úrady verejného zdravotníctva stíhajú dohľadávať kontakty. Pomáha im pri tom aj 240 príslušníkov Ozbrojených síl SR.

„Pokiaľ by bol problém s trasovaním, okamžite vieme nasadiť funkcionalitu call centra zriadeného ministerstvom, aby trasovanie bolo zlepšené,“ povedal šéf rezortu zdravotníctva.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech