AKTUÁLNE: Lucia Ďuriš Nicholsonová potvrdila odchod zo strany SaS

  • Lucia Ďuriš Nicholsonová odchádza zo strany SaS
  • Informuje o tom na svojom facebookovom profile
Lucia Ďuriš Nicholsonová
TASR/Martin Baumann
  • Lucia Ďuriš Nicholsonová odchádza zo strany SaS
  • Informuje o tom na svojom facebookovom profile

Lucia Ďuriš Nicholsonová, poslankyňa Európskeho parlamentu, na svojom facebookovom profile informovala, že zo strany SaS odchádza. Pre odchod zo strany sa rozhodla po tom, ako na tlačovej konferencii z 8. februára obvinila Veroniku Remišovú, že kvôli nej prišlo Slovensko o miliardu eur z eurofondov.

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) v pondelok 8. februára na tlačovej konferencii povedala, že Slovensko prišlo z Európskeho fondu regionálneho rozvoja o miliardu eur. Vicepremiérka Remišová vyhlásila, že Slovensko neprišlo o žiadnu miliardu z eurofondov. Európska komisia dnes podľa vicepremiérky potvrdila, že neeviduje žiadne prepadnutie financií z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v neprospech Slovenska.

Nicholsonová chce odísť z SaS, dôvodom má byť eurofondová tlačovka o Remišovej

Za formu tlačovej konfercie sa ospravedlnila. „Nezvládla som formu tlačovej konferencie a preto vyznela ako frontálny útok na Veroniku Remišovú, čo mi je ľúto. Ako politik viem, že forma je často dôležitejšia ako obsah“. Pripúšťa aj to, že týmto obvinením prehĺbila napätie vo vládnej koalícii. 

Na tlačovej besede, ktorú Nicholsonová zorganizovala prostredníctvom platformy Zoom, sa vyjadrila, že Veronike Remišovej sa ospravedlniť plánuje až v roku 2023 a to len v prípade, ak sa Slovensku z daného fondu podarí vyčerpať vyhradenú sumu do posledného centu. 

Rozhodla som sa odísť zo strany SaS. Kauza, ktorú som rozpútala, spôsobila strane problémy a prehĺbila napätie vo…

Posted by Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum on Thursday, February 11, 2021

Svojim priaznivcom však odkazuje, že aj naďalej bude vykonávať činnosti v ich prospech a dúfa, že jej rozhodnutie pochopia. „Budem si naďalej vykonávať poctivo prácu europoslankyne za Slovensko a predsedníčky európskeho výboru pre zamestnanosť a sociálne veci. Budem sa snažiť vecne spolupracovať s vládou a dávať konkrétne návrhy na zlepšenie zlej situácie na Slovensku predovšetkým v sociálnej oblasti“. 

Jej odchod nie je prekvapením 

Už včera prišiel Denník N s informáciou, že Lucia Ďuriš Nicholsonová plánuje zo strany vystúpiť. Odvolával sa na informácie z prostredia strany. Tie sa nakoniec potvrdili. Samotná Nicholsonová vtedy situáciu komentovať odmietla.

Stranícki kolegovia už reagujú 

Na Nicholsonovej odchod už zareagovala aj samotná strana a minister školstva za SaS. „Mrzí nás, že sa naša zakladajúca členka takto rozhodla. Poznáme ju dlho, vieme, že toto jej rozhodnutie nepadlo ľahko, no rozhodla sa slobodne a my to budeme rešpektovať,“ informovalo tlačové oddelenie strany SaS. Šéf strany Richard Sulík sa k tomu zatiaľ nevyjadril.

Luciu Ďuriš Nicholsonovú som si vždy za jej prácu či už na Slovensku alebo teraz v europarlamente veľmi vážil….

Posted by Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny on Thursday, February 11, 2021

Zdroje: Facebook Lucie Nicholsonovej , Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech