Nicholsonová chce odísť z SaS, dôvodom má byť eurofondová tlačovka o Remišovej

  • Rozhodnutie už oznámila straníckym kolegom
  • Za rozkolom v strane je tlačová beseda o pochybeniach Veroniky Remišovej
Lucia Ďuriš Nicholsonová
TASR/Martin Baumann
  • Rozhodnutie už oznámila straníckym kolegom
  • Za rozkolom v strane je tlačová beseda o pochybeniach Veroniky Remišovej

Poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová chce odísť zo strany SaS. Informuje o tom Denník N s odvolaním sa na zdroje z prostredia strany. Samotná Nicholsonová informáciu nechcela komentovať.

Dôvodom majú byť nezhody kvôli tlačovej besede, na ktorej Nicholsonová informovala, že Slovensko prišlo o miliardu eur. Malo sa tak stať kvôli neschopnosti vicepremiérky Veroniky Remišovej a jej ministerstva.

Miliarda ako jablko sváru

Neskôr informovala, že cieľom, s ktorým išla europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) na tlačovú konferenciu, nebolo útočiť na vicepremiérku a ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniku Remišovú (Za ľudí). Europoslankyňa a predsedníčka Výboru Európskeho parlamentu (EP) pre zamestnanosť a sociálne veci to povedala na dnešnom online brífingu. „Je mi ľúto, že to tak vyznelo,“ dodala europoslankyňa.

Remišová: Takéto riadenie nemôže pokračovať. Vicepremiérke došla trpezlivosť s Krajčím aj Matovičom

Ďuriš Nicholsonová priblížila, že jej primárnym cieľom bolo ísť na tlačovú konferenciu s tým, že SR musí zmeniť prístup k eurofondom a neopakovať chyby z minulosti. A jedna z tých chýb podľa nej bola, že SR nevyužila šancu do konca roka 2020 realokovať 1,1 miliardy eur z fondu, ktorý SR čerpá najhoršie v rámci Európskej únie (EÚ).

Sulík: Bude to mať dohru

Ďuriš Nicholsonová ďalej uviedla, že hovorila aj s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS), pretože sa množia mediálne výstupy, ktoré hovoria o tom, že Sulík sa za europoslankyňu koaličným partnerom ospravedlnil.

Podľa nej Richrad Sulík pred koaličnými partnermi na koaličnej rade v pondelok 8. februára povedal, že mu je ľúto, že „tá tlačovka spôsobila pnutia v koalícii, ale vecne si stojí za tým, čo som hovorila na tlačovke ja“. Neskôr sa šéf SaS vyjadril, že táto tlačovka „bude mať dohru“. Ďuriš Nicholsonová doplnila, že jej je ľúto, že to spôsobilo také pnutie vo vládnej koalícii a že sa podpísala pod to, že už aj tak krehké vzťahy v nej sú ešte viac naštrbené.

nicholsonová
zdroj: SITA/Branislav Bibel

Dodala, že Remišovej sa ospravedlní v roku 2023, keď bude minutý posledný cent z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Doplnila, že miliarda z tohto fondu prepadla v tom zmysle, že SR ju do konca roka 2020 nepresunula na pomoc ekonomike.

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) v pondelok 8. februára na tlačovej konferencii povedala, že Slovensko prišlo z Európskeho fondu regionálneho rozvoja o miliardu eur. Vicepremiérka Remišová vyhlásila, že Slovensko neprišlo o žiadnu miliardu z eurofondov. Európska komisia dnes podľa vicepremiérky potvrdila, že neeviduje žiadne prepadnutie financií z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v neprospech Slovenska.

Zdroje: DenníkN, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK