AKTUÁLNE: Majstrovstvá sveta v hokeji do 20 rokov sú zrušené

  • Slovenskí juniori o cenné kovy tento rok nezabojujú
  • Turnaj prekazila pandémia
Slovensko Česko hokej
TASR/ Jaroslav Novák
  • Slovenskí juniori o cenné kovy tento rok nezabojujú
  • Turnaj prekazila pandémia

Vzhľadom na množstvo pozitívnych prípadov na tohtoročných majstrovstvách sveta juniorov v hokeji je turnaj zrušený. Informuje o tom portál Sportsnet

Turnaj, konajúci sa v Kanade, skomplikovala pandémia a náhly nárast pozitívne testovaných hráčov. Za rozhodnutím stojí Medzinárodná hokejová federácia, ktorá zasadla po testovaní Čechov a Rusov. Pozitívne prípady sa objavili aj v tíme USA. 

Na tohtoročných majstrovstvách sa slovenským juniorom nedarilo. Odohrali dva zápasy, pričom obidva skončili prehrou.

29. decembra mali Slováci nastúpiť proti Rusom, no vzhľadom na pozitívny test jedného z ruských hráčov vyhral náš tím kontumačne. Práve táto výhra mala nášmu tímu zabezpečiť prvé tri body v tabuľke. 

Organizátori šampionátu sa snažili o vytvorenie tzv. bubliny, no viaceré zdroje potvrdili, že sa im to veľmi nedarilo. Za všetky prípady hovorí správa, že v hoteli, v ktorom boli ubytovaní Američania a Švédi, sa údajne konala svadobná hostina. Informuje o tom SITA.

Slováci sa o zrušení stredajšieho duelu proti Rusom dozvedeli tesne pred odchodom z hotela do haly. „Pokračujúce šírenie ochorenia COVID-19 a variantu omikron nás prinútilo prerobiť protokol takmer ihneď po príchode všetkých tímov, aby sme dokázali zastaviť potenciálne šírenie vírusu. Testovali sme na dennej báze. Pokiaľ sa vyskytli pozitívne prípady, tímy putovali do karantény. Snažili sme sa urobiť to najlepšie, aby sme vytvorili podmienky potrebné pre bezpečné podujatie. Bohužiaľ, nestačilo to. Zameriame sa na to, aby sa všetci hráči a členovia realizačných tímov dostali bezpečne domov,“ povedal pre oficiálny web IIHF jej prezident Luc Tardif, cituje ho oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

 

Zdroje: sportsnet.ca, SITA.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie