Matovič je najmenej dôveryhodný politik na Slovensku, pohoršila si aj Čaputová

  • Z prieskumu agentúry FOCUS vyplýva, že najdôveryhodnejšou političkou je Zuzana Čaputová
  • Na druhom mieste sa drží Peter Pellegrini, 3. miesto v rebríčku dôveryhodnosti obsadil premiér Eduard Heger
podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) pred rokovaním 29. schôdze vlády SR
TASR/Jakub Kotian
  • Z prieskumu agentúry FOCUS vyplýva, že najdôveryhodnejšou političkou je Zuzana Čaputová
  • Na druhom mieste sa drží Peter Pellegrini, 3. miesto v rebríčku dôveryhodnosti obsadil premiér Eduard Heger

Televízia Markíza v dnešnej časti relácie Na Telo odprezentovala čerstvý prieskum agentúry FOCUS o dôveryhodnosti politikov. Prieskum sa uskutočnil od 1. septembra do 7. septembra na vzorke 1 002 respondentov. Ukázalo sa, že najdôveryhodnejšou političkou je prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. 

Zuzane Čaputovej dôveruje 49 % Slovákov. V septembrovom prieskume Zuzana Čaputová oproti prieskumu z júna klesla o 5 %, vtedy ju ako dôveryhodnú označilo 54 % respondentov.

Druhú priečku v rebríčku dôveryhodnosti obsadil líder strany HLAS-SD Peter Pellegrini, v prieskume ho ako dôveryhodného označilo 41 % respondentov. 

Ukazuje sa, že lídri koaličných strán v prieskume dôveryhodnosti klesajú, opozícia naopak stúpa. Najdôveryhodnejším členom koalície je Eduard Heger, z prieskumu vyplýva, že mu dôveruje 30 % Slovákov.

Ak by sa voľby konali dnes, volil by som...

Matovič na chvoste dôveryhodnosti

Richardovi Sulíkovi (SaS) dôveruje 29 % respondentov, Borisovi Kollárovi dôveruje 26 %. Obaja menovaní mali v júnovom rebríčku dôveryhodnosti o približne 5 % viac. Veronike Remišovej dôveruje 19 % ľudí, Igora Matoviča ako dôveryhodného označilo len 13 % respondentov.

NA TELO S E. HEGEROM, J. ŠELIGOM A E. TOMÁŠOM

NA TELO S E. HEGEROM, J. ŠELIGOM A E. TOMÁŠOMOkrem toho máme pre vás exkluzívny prieskum, ktorý ukáže, ako Slováci dôverujú prezidentke Z. Čaputovej, premiérovi E. Hegerovi či šéfovi parlamentu B. Kollárovi.

Posted by Na telo s Michalom Kovačičom on Friday, September 24, 2021

Opozícia naopak stúpa. V prieskume uviedlo 29 % respondentov, že dôveruje lídrovi strany SMER-SD Robertovi Ficovi. Ako nedôveryhodného ho označilo 69 % respondentov. Robert Fico sa tak po dlhom čase dostal do prvej päťky najdôveryhodnejších politikov. V prieskume agentúry FOCUS z júna 2021 mu dôverovalo približne 25 % občanov. 

Polepšili si aj šéf hnutia Republika Milan Uhrík a líder kotlebovcov Marián Kotleba. Mariánovi Kotlebovi aktuálne dôveruje 20 % Slovákov, Milanovi Uhríkovi 23 %. 

Z prieskumu ďalej vyplýva, že líder strany SNS Andrej Danko má 20 % dôveru občanov. Ten sa v posledných týždňoch vyhraňuje nielen voči vláde, ale aj voči Petrovi Pellegrinimu. Zintenzívnil aj svoju komunikáciu na sociálnych sieťach. 

Zdroje: TV Markíza/ Na telo, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech