Sulík: Matovič nie je spôsobilý viesť krajinu, no napriek tomu jeho podmienku plním a odstupujem

  • Strana SaS zvolala na 15:00 brífing
  • Témou bol ich postoj k požiadavkám Igora Matoviča
AKTUALNE, AKTUALNA SPRAVA, DOMOV STARTITUP
  • Strana SaS zvolala na 15:00 brífing
  • Témou bol ich postoj k požiadavkám Igora Matoviča

Igor Matovič včera večer predstúpil pred novinárov a povedal, že je pripravený podať demisiu, má však isté podmienky. 

Pre upokojenie situácie považujeme za nevyhnutný odchod Richarda Sulíka (SaS) z vlády. Pozitívne prijímame ponuku od ministerky Kolíkovej (Za ľudí) na odstúpenie. Prijímame aj ponuku Juraja Šeligu (Za ľudí) na odstúpenie z postu podpredsedu NRSR. Požadujeme prerozdelenie miest vo vláde na základe výsledkov volieb v roku 2020,“ vyhlásil premiér Igor Matovič na tlačovom brífingu predsedníctva hnutia OĽaNO.

Dodal, že v takom prípade by mala strana SaS pustiť jedno ministerstvo v prospech OĽaNO. Premiér si ako podmienku svojej demisie dal aj odstúpenie Jany Bittó Cigánikovej (SaS) z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru.

Ak koaliční partneri naplnia požiadavky, som ochotný odstúpiť z postu predsedu vlády a pôsobiť ako jej člen,“ dodal Matovič.

AKTUÁLNE: Premiér Matovič je pripravený odstúpiť. Žiada však demisiu Sulíka, Kolíkovej aj Šeligu

Čakalo sa preto na stanovisko Richarda Sulíka. Ten začal tým, že Matovič mal šancu zmeniť Slovensko, no napriek tomu si znepriatelil všetkých – na to nedopláca len SaS, ale celé Slovensko. 

Richard Sulík ďalej uviedol, že napriek tomu, že Matovič nie je ďalej spôsobilý viesť krajinu, jeho podmienku splní a z funkcie ministra odstupuje. Prezidentke už doručil svoju demisiu. 

SaS pritom odmieta, aby sa menil počet ministerstiev, ktoré dostali. Ak nedôjde k dohode, zrejme vo štvrtok podajú demisiu aj ministri Korčok a Gröhling.

Sulík tiež povedal, že budú sledovať, či Matovič definitívne z vlády odíde, alebo sa len “presunie”. Ak sa naplní druhý scenár, vo vláde chce ostať aj Sulík, zatiaľ však nepovedal, na akom poste. 

Za ľudí zatiaľ nekoná

Aby Matovič odstúpil, na rade by teda mali byť ministerka Kolíková a Juraj Šeliga. Strana však vo svojom stanovisku po rokovaní svojho predsedníctva píše, že strana stojí za ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a podpredsedom parlamentu Jurajom Šeligom. Zatiaľ teda neodstupujú, no ako uviedli, stále to nevylučujú. 

Správu budeme aktualizovať. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech