AKTUÁLNE: Matovič rozhodol o osude Sputnika. Informuje o tom ďalším dramatickým statusom

  • Igor Matovič dnes prostredníctvom sociálnej siete informoval, že Sputnik V sa Rusom vracať nebude
  • Tvrdí, že koaliční partneri na výzvu nereagovali
  • Slovensko teda od zmluvy s ruskou stranou neodstupuje
Igor Matovič, Sputnik V
TASR/Jakub Kotian, TASR/František Iván
  • Igor Matovič dnes prostredníctvom sociálnej siete informoval, že Sputnik V sa Rusom vracať nebude
  • Tvrdí, že koaliční partneri na výzvu nereagovali
  • Slovensko teda od zmluvy s ruskou stranou neodstupuje

Igor Matovič dnes prostredníctvom sociálnej siete informoval, že Slovensko od zmluvy s ruskou stranou odstupovať nebude. Vakcíny Sputnik V teda ostávajú na Slovensku. Tvrdí, že na výzvu koaliční partneri nereagovali. 

Igor Matovič nikdy nespí. Aj napriek pokročilej hodine informoval ľudí prostredníctvom sociálnej siete o tom, ako sa rozhodol v prípade vrátenia ruských vakcín. Od zmluvy sa nakoniec odstupovať nebude. Vakcíny zostávajú na Slovensku. „Takže Sputnik do Ruska späť nepoletí a bude zachraňovať životy na Slovensku.

SPUTNIK DO RUSKA NEODLETÍ👊To bolo kriku … za 2 milióny vakcín, ktoré zachrania tisícky životov! “Hybridná vojna…

Posted by Igor Matovic on Friday, March 5, 2021

Igor Matovič tvrdí, že na výzvu koaliční partneri nereagovali. „To bolo kriku … za 2 milióny vakcín, ktoré zachrania tisícky životov! “Hybridná vojna Ruska”, “Geopolitická zbraň Ruska”, “Putinov poskok” a všetky možné bludy o “Sieni hanby” … a keď sa Rusi ponúkli, že ho môžeme bez sankcií vrátiť … zrazu ticho. Hrobové.

No ako sám priznáva, vrátenie vakcín by tak či onak neprešlo. „A pravdu? A nikdy by som ho vrátiť ani nedovolil. Nikdy. Sme pevnou súčasťou EÚ, ale predsa nemôžem odmietnuť záchranu našich ľudí kvalitnou vakcínou len preto, lebo je v Rusku vyrobená … nie som vrah.“

Dodávatelia boli ochotní zo zmluvy odstúpiť 

Igor Matovič včera šokoval statusom na svojom facebookovom profile, v ktorom oznámil, že ruská strana je ochotná odstúpiť od zmluvy týkajúcej sa dodávky 2 miliónov vakcín na Slovensko. Výrobcovia vakcín tvrdia, že ak hrozí kvôli vakcíne Sputnik V rozpad koalície, sú ochotní zrušiť zmluvu bez sankcií. 

Včera neskoro večer som dostal od výrobcu vakcíny Sputnik V oficiálnu ponuku, že v situácii, keď má byť ich vakcína na Slovensku predmetom takej nenávisti, že koaliční partneri hrozia až rozpadom vlády, sú ochotní ešte dnes zrušiť celú zmluvu na zabezpečenie 2 000 000 vakcín. Bez akýchkoľvek sankcií voči Slovensku a s dovetkom, že 40 krajín, ktoré na Sputnik V čakajú, sa o vakcíny určené pre ľudí na Slovensku pobijú.“

Matovič opäť šokuje. Sputnik máme možnosť vrátiť, rozhodnúť ale necháva ľudí na internete

Svojich koaličných partnerov v statuse žiadal, aby sa k téme vyjadrili. „Tak poprosím kolegov, nech sa rýchlo (ešte dnes) vyjadria a nezávislé médiá, nech umožnia svojim čitateľom tiež vyjadriť názor. Váš názor? Môj? Bola by to najväčšia chyba, akú by sme mohli spraviť.

Zdroj: Facebook Igora Matoviča

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK