AKTUÁLNE: Minister Milan Krajniak podal demisiu. Čaputová si pozvala Matoviča „na koberček“

  • Strana Sme rodina nechce predčasné voľby, ale chce rekonštrukciu vlády a koniec krízy
  • Minister Milan Krajniak preto podal demisiu, čaká to aj od ďalších členov vlády
čaputová krajniak krajčí
TASR/Pavel Neubauer
  • Strana Sme rodina nechce predčasné voľby, ale chce rekonštrukciu vlády a koniec krízy
  • Minister Milan Krajniak preto podal demisiu, čaká to aj od ďalších členov vlády

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) podal demisiu. Oznámil to na tlačovom brífingu. Strana Sme rodina požaduje koniec koaličnej krízy a demisia ministra Krajniaka má byť gestom, ktoré má popohnať koaličných partnerov. „Svoju demisiu vnímam ako krok k čo najskoršiemu ukončeniu koaličnej krízy,“ citoval Krajniak list, ktorý poslal prezidentke Zuzane Čaputovej.

Strane Sme rodina zostal ešte rezort dopravy, ktorý vedie Andrej Doležal.

Remišová: Ak to pomôže vyriešiť krízu, som pripravená odstúpiť

Toto rozhodnutie sme považovali za potrebné oznámiť najskôr prezidentke. Po vypočutí tlačoviek koaličných partnerov musím skonštatovať, že cirkus pokračuje. Všetci rozprávajú odstúp ty, odstúp ty, nikto nechce predčasné voľby. My sme nemali žiadne personálne požiadavky, upokojovali sme situáciu. ale robíme všetko pre to, aby sa predčasné voľby uskutočnili,“ povedal na brífingu šéf strany a predseda parlamentu Boris Kollár.

Zdôraznil, že nikto, vrátane strany Sme rodina nechce predčasné voľby. „Napriek tomu robíme všetko pre to, aby tie predčasné voľby boli,“ povedal Kollár s tým, že možnosť predčasných volieb úplne nevylúčil.

Matovič ide na koberček

Prezidentka SR Zuzana Čaputová pozvala na utorok (16. 3.) na stretnutie premiéra Igora Matoviča (OĽANO). Stretnutie bude mať neoficiálny pracovný charakter a uskutoční sa bez účasti médií. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Ďuriš Nicholsonová: Politická scéna sa dotkla dna. Mám chuť zbaliť deti a utiecť zo Slovenska

Matovičova vláda je v kríze, ktorá prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V, napätie v koalícii je dlhodobo. Prispievajú k nemu najmä konflikty medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) a šéfom SaS a vicepremiérom Richardom Sulíkom. Všetky štyri vládne strany sa zhodovali, že nechcú predčasné voľby. SaS a Za ľudí volali po rekonštrukcii vlády, žiadali odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) aj premiéra Matoviča. Krajčí už demisiu podal.

Počas víkendu sa spomínala aj možnosť predčasných volieb. Najsilnejšie vládne hnutie OĽANO predčasné voľby odmietlo, rokovania podľa neho pokračujú, no rozpory sa zatiaľ odstrániť nepodarilo.

SaS a Za ľudí v pondelok oznámili, že žiadajú demisiu premiéra. SaS povedala, že ak Matovič neodstúpi, strana odíde z vlády. Za ľudí pripúšťa rovnaký scenár. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) jasne vyhlásila, že pod Matovičovým vedením už vo vláde nezostane, nevie tam presadzovať reformy. 

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK