AKTUÁLNE: Ministerstvo povolilo doteraz najväčší dovoz ivermektínu a ďalších liekov na COVID-19

  • Na Slovensko čoskoro dorazia desaťtisíce balení lieku ivermektín
  • Ministerstvo povolilo dovoz aj ďalších liekov na COVID-19
AKTUALNE, AKTUALNA SPRAVA, DOMOV STARTITUP
  • Na Slovensko čoskoro dorazia desaťtisíce balení lieku ivermektín
  • Ministerstvo povolilo dovoz aj ďalších liekov na COVID-19

Slovensko bude mať k dispozícii nové lieky na ochorenie COVID-19. Ministerstvo zdravotníctva na Facebooku informovalo, že minister Marek Krajčí povolil dovoz viacerých druhov liekov na Slovensko, po novom aj tie s účinnou látkou ivermektín. Konkrétne ide o lieky Ivermectin, Ivermex a Ermetin. 

MINISTER ZDRAVOTNÍCTVA POVOLIL ĎALŠÍ DOVOZ LIEKOV NA LIEČBU COVID-19 🦠 Šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí povolil…

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Monday, 22 February 2021

Minister zdravotníctva Marek Krajčí už schválil dodávky ivermektínu pre nemocnice a prvých niekoľko tisíc balení aj pre lekárne. „Dodávky prichádzajú postupne, je na distribútorovi, ako rýchlo ich vie následne dodať, čo ministerstvo zdravotníctva nevie ovplyvniť. Faktom zároveň je, že dopyt po týchto liekoch je celosvetový. Na Slovensku reagujeme rýchlo na základe odporúčaní hlavných odborníkov pre jednotlivé medicínske oblasti, nakoľko nielen účinnosť, ale aj bezpečnosť pacienta je pre nás na prvom mieste,“ uvádza na sociálnej sieti.

To však nie je všetko, po novom je schválený dovoz ďalších, už schválených liečiv na Slovensko rádovo v desiatkach tisícov balení. Ide o lieky s účinnými látkami ako kolchicín, dexametasón a isoprinozín.

NOVÁ ŠTÚDIA: Ivermektín dokázal u pacientov s ochorením COVID-19 zázraky. Dĺžku choroby rapídne skrátil

„Zázrak“ ivermektín

O ivermektíne sa hovorí ako o zázračnom lieku a obľúbili si ho aj konšpirátori. Je totiž neporovnateľne lacnejší, ako populárny Remdezivir. Lekári však upozorňujú, že tento liek, ako aj väčšinu liekov na COVID-19 vrátane Remdeziviru, treba podať pacientovi vtedy, keď jeho stav ešte nie je vážny, no hrozí riziko ťažkého priebehu ochorenia.

Dokazujú to aj výsledky z nemocnice v Považskej Bystrici, ktorá začala pacientom podávať ivermektín po tom, čo na tejto liečbe trvali. „U pár desiatok našich pacientov s Covid-19, ktorým sme ivermektin doposiaľ podali, sme nezaznamenali žiadny viditeľný benefit v porovnaní s doteraz podávanou štandardnou liečbou, ktorej základom je podávanie kortikoidov, oxygenoterapia a ostatná podporná, preventívna a symptomatická liečba. Z informácii, ktoré mám od kolegov z iných nemocníc je zrejmé, že majú väčšinou podobné skúsenosti. Žiaľ, zázraku sme sa nedočkali. Pokiaľ bude dostupný, podávať sa v nemocniach bude. Lebo…,informoval primár nemocnie Milan Kulkovský.

Zdroj: MZSR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech