Ministra Mičovského museli hospitalizovať, má koronavírus

  • Jeho stav je stabilizovaný, dýcha sám
  • Koronavírus už má šesť členov vlády
4december2020_Mimoriadna_Vlada_7745269
TASR/Martin Baumann
  • Jeho stav je stabilizovaný, dýcha sám
  • Koronavírus už má šesť členov vlády

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský bol v utorok hospitalizovaný v nemocnici. Jeho zdravotný stav je však stabilizovaný. „Leží na infekčnom oddelení. Nie je pripojený na pľúcnu ventiláciu, dýcha sám, komunikuje,“ informovala v utorok hovorkyňa agrorezortu Anežka Šrojta Hrdá.

Koronavírus má už šesť členov vlády, minister mal pozitívny test

Minister Mičovský bol po víkende (12. a 13. decembra) pozitívne testovaný na nový koronavírus. Teraz sa musí sústrediť na liečbu. „Po neutíchajúcom kašli a neustálych teplotách som sa zveril do rúk odborníkov. Za ich obetavú starostlivosť im veľmi pekne ďakujem,“ vyjadril sa minister Ján Mičovský. V prípade akýchkoľvek zmien jeho zdravotného stavu bude agrorezort verejnosť informovať.

Šéf rezortu pôdohospodárstva bol prvým členom vlády, ktorý mal pozitívny test na koronavírus. Neskôr oznámil pozitívny výsledok svojho testu aj premiér Igor Matovič. Celá vláda musela ísť do karantény, ministri pracujú z domu. Postupne o pozitívnych výsledkoch informovali ďalší ministri, konkrétne Veronika Remišová, Jaroslav Naď a podpredseda vlády Štefan Holý, dnes potvrdil nákazu aj minister financií Eduard Heger.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech