AKTUÁLNE Muža odsúdeného pre mafiánske vraždy prepustili na slobodu. Báli sa ho najmocnejší

  • Erik Adamčo spájaný s podsvetím na Zemplíne je na slobode
  • Za dve mafiánske vraždy dostal 25 rokov
  • Po rozhodnutí Európskeho súdu pre ľudské práva je všetko inak
Erik Adamčo odsúdený za dve mafiánskej vraždy je na slobode.
Erik Adamčo odsúdený za dve mafiánskej vraždy je na slobode. reprofoto TV JOJ
  • Erik Adamčo spájaný s podsvetím na Zemplíne je na slobode
  • Za dve mafiánske vraždy dostal 25 rokov
  • Po rozhodnutí Európskeho súdu pre ľudské práva je všetko inak

Muž odsúdený pre dve mafiánske vraždy bol za mrežami viac ako 23 rokov. Spolu s bratom patrili k najobávanejším členom slovenského podsvetia. Bratské duo pochádzalo zo Zemplína, kde bol starší z bratov považovaný za bossa gangu, ktorý po sebe zanechal známy zabijak Karol Szatmári.

Reč je o bratoch Adamčovcoch, ktorí boli odsúdení za viacero mafiánskych vrážd. No a práve mladší z bratov, Erik Adamčo, sa vo štvrtok 23. mája 2024 dostal definitívne na slobodu.

„Môžem potvrdiť, že môj klient bol včera prepustený z výkonu trestu odňatia slobody,“ potvrdil informáciu reportérom Startitup o prepustení Erika Adamča na slobodu v úvode krátkeho rozhovoru advokát oboch bratov, Milan Kuzma.

V ďalšom slede ozrejmil dôvody prepustenia na slobodu. „O prepustení môjho klienta rozhodol senát Krajského súdu v Žiline na neverejnom zasadnutí, ktoré sa konalo na základe odvolania prokurátora generálnej prokuratúry. Tomu sa nepáčilo rozhodnutie Okresného súdu v Žiline o prepustení na slobodu Erika Adamča, ktorého súčasťou bolo aj povolenie obnovy konania v prípade dvoch vrážd,“ ozrejmil ďalej advokát Milan Kuzma.

Advokát reportérom Startitup vysvetlil, že o obnove konania v prípade dvoch vrážd rozhodol Okresný súd v Žiline ešte v januári 2024 na základe rozhodnutia Európskeho súdu pre ľudské práva.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá