AKTUÁLNE: Na hraniciach sú policajti. Budú monitorovať počet ľudí, ktorí prechádzajú cez hranice

  • Policajti budú na hraniciach od piatka 15:00 do soboty 15:00
  • Budú najmä monitorovať počet ľudí, ktorí prechádzajú cez hranice
Polícia, kontrola na hraniciach
TASR/František Iván
  • Policajti budú na hraniciach od piatka 15:00 do soboty 15:00
  • Budú najmä monitorovať počet ľudí, ktorí prechádzajú cez hranice

Ak sa vraciaš na Slovensko, dnes poobede a v sobotu dopoludnia zrejme zažiješ mierne zdržanie na hraniciach.

Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu budú od dneška od 15:00 nasledujúcich 24 hodín na všetkých hraničných priechodoch alebo v ich bezprostrednej blízkosti na vnútorných pozemných hraniciach a na vonkajšej hranici s Ukrajinou prítomné policajné hliadky.

Počítajú ľudí

Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor rezortu vnútra, cieľom preventívnej akcie je zabezpečiť monitorovanie plnenia povinností osôb vyplývajúcich z aktuálneho opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) a informovanie cestujúcich o povinnostiach pri návrate z krajín, ktoré nie sú uvedené v prílohe opatrenia UVZ SR ako bezpečné.

Zámerom akcie je náhodnou a nepravidelnou kontrolou zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel, najmä na vnútorných hraniciach, aby prípadné prijaté ďalšie opatrenia v boji proti šíreniu ochorenia COVID 19 boli správne a cielene nastavené,” informovalo ministerstvo. O akcii boli informované aj policajné orgány štátov susediacich so SR.

Vo štvrtok pribudlo 19 nových prípadov koronavírusu, o opatreniach sa rozhodne v pondelok

 

Premiér Igor Matovič na včerajšej tlačovej besede povedal, že kontrola na hraniciach bude len za účelom sledovania počtu ľudí, ktorí cez hranice chodia. Reagoval tak na návrh niektorých odborníkov na testovanie všetkých ľudí, ktorí prídu spoza hraníc.

Podľa premiéra však nie je možné otestovať každého, keďže slovenskými hranicami denne prejdú tisícky ľudí. „My na testovanie v tomto rozsahu jednoducho kapacity nemáme,“ povedal.

Zodpovenosť je naša hlavná zbraň

🦠53 pozitívnych testov je významný nárast, ale tá zásadná zbraň, ktorá nám pomohla v boji aj doteraz, je naša zodpovednosť a dodržiavanie základných hygienických opatrení.😷

Gepostet von OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti am Donnerstag, 9. Juli 2020

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech