Na školách v šiestich krajoch Slovenska sú desiatky policajtov. Evakuujú pre bombovú hrozbu

  • Na školách po celom Slovensku nahlásili výbušniny
  • Polícia situáciu rieši
Slovenské mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu. Uniká v ňom nebezpečná látka
Startitup
  • Na školách po celom Slovensku nahlásili výbušniny
  • Polícia situáciu rieši

Podľa facebookovej stránky Polície Nitrianskeho kraja sú na viacerých školách nahlásené bomby. 

Rovnaká hrozba bola nahlásená na školách vo viacerých okresoch Bratislavského kraja. Policajti Krajské riaditeľstva v Bratislave na sociálnych sieťach oznámili, že situáciu riešia. 

„Policajti Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave preverujú oznámenia o údajnom uložení výbušnín v priestoroch viacerých škôl na území okresov Malacky, Senec a Pezinok. Bližšie informácie poskytneme, akonáhle to situácia umožní,“ uviedli. 

Bombu nahlásili v už v šiestich krajoch

Najnovšie hlásia bombové nebezpečenstvo aj v Trenčianskom kraji a Žilinskom kraji. 

Policajti v Žiline preverujú oznámenia o údajnom uložení výbušnín v priestoroch viacerých škôl na území okresov Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin a Dolný Kubín, informujú o tom na svojej facebookovej stránke

„Policajti Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne preverujú oznámenia o údajnom uložení výbušnín v priestoroch viacerých škôl na území okresov Trenčín, Ilava, Prievidza a Nové Mesto nad Váhom,“ uvádza Polícia Trenčianskeho kraja na sociálnych sieťach. Ďalšie hlásenia mali byť v Trnavskom kraji. 

„Pyrotechnici už zasahujú na štyroch mestských školách, neznámy páchateľ na nich nahlásil bombu. Zatiaľ ide o Základnú školu (ZŠ) Miloša Janošku, ZŠ s materskou školou (MŠ) Okoličianska, ZŠ Janka Kráľa, ZŠ Márie Rázusovej Martákovej. Deti z týchto škôl evakuovali, sú uvoľnené z vyučovania,“ priblížila hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Perďoch Čapčíková pre TASR.

Bomby aj v bankách

V utorok ráno preverovali policajti bombovú hrozbu v pobočkách Všeobecnej úverovej banky (VÚB) po celom Slovensku, pričom niektoré z nich zostali zatvorené. Informáciu poskytol PR manažér VÚB Dominik Miša. Banka dostala anonymné oznámenie o hrozbe skoro ráno a následne, v spolupráci s políciou, prijala všetky nevyhnutné bezpečnostné opatrenia.

Podľa Mišu je väčšina pobočiek, kde sa hrozba nepotvrdila, už otvorená pre zákazníkov. Bombová hrozba bola skúmaná aj v Žiari nad Hronom, kde okrem banky zatvorili aj susedné budovy vrátane pošty. Mestská samospráva na sociálnej sieti oznámila, že polícia zabezpečila okolie budov a vykonáva potrebné kroky na mieste.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: Facebook

Najnovšie videá

Trendové videá