AKTUÁLNE: Na Slovensku má byť od pondelka lockdown, testovanie prebehne tak či tak

  • Informujú o tom viaceré médiá s odvolaním sa na zdroje z prostredia krízového štábu
  • Definitívne rozhodnutie padne už dnes
AktualneSIU
  • Informujú o tom viaceré médiá s odvolaním sa na zdroje z prostredia krízového štábu
  • Definitívne rozhodnutie padne už dnes

Už v pondelok sa môže Slovensko kompletne vypnúť. Informáciu priniesla TV JOJ, pričom sa odvoláva na zdroje z krízového štábu, ktorý rokuje dnes. Už večer tak budeme poznať osud Slovenska v nasledujúcich týždňoch.

Podľa všetkého nás teda čaká víkendové pilotné testovanie na Orave a v Bardejove a hneď potom od pondelka lockdown. Nasledujúce dva víkendy by malo prebehnúť prvé a druhé kolo plošného testovania na koronavírus. 

VIDEO: Vieme, ako bude vyzerať testovanie Slovákov na koronavírus krok za krokom

Ak by sme uskutočnili lockdown po vzore Česka, znamenalo by to zatvorenie všetkých obchodov a prevádzok okrem tých nevyhnutných a tiež zákaz vychádzania von. Premiér Matovič už dávnejšie avizoval, že vonku sa budú môcť pohybovať len ľudia, ktorí majú negatívny test na koronavírus.

Dohoda, ktorá sa práve črtá na ústrednom krízovom štábe, nemusí byť až tak veľmi boľavá. Počas pravidelnej parlamentnej Hodiny otázok to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). V pléne zastupoval predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO). Podľa Sulíka treba dbať na to, aby sme zbytočne neposielali firmy do krachu.

Viac vám v tomto momente nemôžem povedať, lebo rokovania ešte stále prebiehajú,” povedal a dodal, že závery rokovaní oznámia predstavitelia vlády a ústredného krízového štábu spoločne.

Zdroj: TVJOJ

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech