NAKA obvinila Jaroslava Haščáka, Jiřiho Malchárka, Annu Bubeníkovu a ďalších

  • Vyšetrovateľ NAKA obvinil celkovo 7 ľudí
  • Jaroslav Haščák a ďalší štyria ľudia vrátane sú obvinení zo založenia zosnovania a podporovania zločineckej skupiny
Haščák
Na snímke Jaroslav Haščák TASR/Jakub Kotian
  • Vyšetrovateľ NAKA obvinil celkovo 7 ľudí
  • Jaroslav Haščák a ďalší štyria ľudia vrátane sú obvinení zo založenia zosnovania a podporovania zločineckej skupiny

Podľa informácií Startitup vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie siedmim ľuďom minulý týždeň v stredu. Jaroslava Haščáka, Jiřiho Malchárka, Annu Bubeníkovu a ďalších dvoch mužov obvinili zo založenia zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Spoluzakladateľ Penty čelí tiež obvineniu pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

„Nám nič nebolo doručené, nemáme o tom žiadnu informáciu,“ reagovala pre Startitup Valéria Haščáková, ktorá v minulosti ako advokátka svojho manžela zastupovala.

Jíří Malchárek a Anna Bubeníková sú okrem založenia zločineckej skupiny stíhaní aj pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Ďalším obvineným je bývalý člen výkonného výboru Fondu národného majetku Jozef Jurica. Ten je podobne ako Jiří Malchárek a Anna Bubeníková obvinený zo založenia zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Jirko Malchárek
zdroj: TASR - Pavel Neubauer. Jirko Malchárek

Medzi obvinenými figuruje aj meno bývalého podpredsedu výkonného výboru štátneho Fondu národného majetku z čias vlády SDKÚ Peter Huňor. Toho vyšetrovateľ NAKA stíha okrem založenia zosnovania a podporovania zločineckej skupiny aj z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Obvinení sú aj Vladimír Rigász ako predseda a Stanislav Reguli ako podpredseda predstavenstva GovCo vykonávajúci vôľu jediného akcionára ministerstva hospodárstva SR v spoločnosti GovCo, zastúpeným Jiřím Malchárkom. Obaja sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá