Vyšetrovateľ NAKA obvinil poslanca z hnutia Republika a Uhríkovu asistentku

  • Polícia informuje o posune v prípade banskobystrickej regionálnej správy ciest
  • Obvinený je nezaradený poslanec z hnutia Republika
miroslav suja republika
TASR/Jaroslav Novák
  • Polícia informuje o posune v prípade banskobystrickej regionálnej správy ciest
  • Obvinený je nezaradený poslanec z hnutia Republika

Miroslav Suja, nezaradený poslanec z hnutia Republika, je obvinený zo zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. V pondelok večer o tom informovala RTVS.

Národná kriminálna agentúra podľa ich informácií vyšetruje nezákonnosti v Banskobystrickej regionálnej správe ciest už dlhšiu dobu. V tejto súvislosti ide o predaj hnuteľného majetku.

O aktualite informovala aj polícia

„Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry začal trestné stíhanie za ďalšie čiastkové útoky v súvislosti s predajom hnuteľného majetku Banskobystrickej regionálnej správy ciest. Konkrétne pre pokračovací zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku,“ uviedla na sociálnej sieti polícia.

„Zároveň z tohto zločinu obvinil PaedDr. Mgr. M. S. a JUDr. I. S. Vyšetrovanie v prípade naďalej pokračuje, viac informácií poskytneme, keď to procesná situácia dovolí,“ uzatvorili policajti.

Okrem politika je obvinená aj asistentka europoslanca Milana Uhríka Ivana Slivková, ktorej patria druhé iniciály z vyhlásenia polície. Pri obvinení, ktorému čelí Suja, je trestná sadzba až 10 rokov, pripomenula RTVS.

suja
zdroj: Printscreen/Facebook/Miroslav Suja

Kontroverzná minulosť

Nezaradenému poslancovi sme sa len nedávno venovali do hĺbky, v súvislosti s tým, že oznámil kandidatúru na post predsedu BBSK. Ide o poslanca, ktorý sa dostal do NR SR na kandidátke ĽSNS, no medzičasom prezliekol dres a v súčasnosti je členom hnutia Republika.

„Mám niekoľkoročné skúsenosti z regionálnej politiky. Bol som štyri roky poslancom mestského zastupiteľstva v Detve, osem rokov som bol poslancom BBSK a teraz som poslancom Národnej rady SR. Poznám presne tie problémy, ktoré ľudia v tomto kraji majú, ktoré ich trápia a ktoré chcú, aby sa zmenili,“ uviedol Suja.

Poslanec hnutia Republika bude vo voľbách stáť proti súčasnému podpredsedovi BBSK Ondrejovi Lunterovi. Ďalším kandidátom je predseda konzervatívnej politickej strany Národná koalícia Rudolf Huliak.

Nedá sa poprieť, že má za sebou poslanec kontroverznú minulosť. Suja je známy aj ako Černákov kamarát a mnohí si zo zapamätali vďaka jeho agresívnemu správaniu.

V rokoch 2013 až 2017 zasadal na poste, na ktorý v súčasnosti ašpiruje Suja, Marian Kotleba. V tom čase Suja pôsobil ako šéf Banskobystrickej regionálnej správy ciest. Plus 7 dní uvádza, že Suja má nad Detvou haciendu a žije v luxuse.

Suja v minulosti podstúpil špeciálny výcvik armády Slovenskej republiky. Neskôr trénoval „chalanov v súkromnej bezpečnostnej službe u Černáka“. „To znamená veci, ktoré sa týkali streľby alebo sebaobrany, jednoducho veci, ktoré bolo treba,“ uviedol poslanec Suja.

Pamätať si ho môžeš aj z kauzy, kedy počas rokovania Národnej rady oblial Igora Matoviča. Suja na bývalého premiéra vylial pohár vody so slovami: „Takúto studenú sprchu dávate všetkým občanom Slovenskej republiky.“

Suja následne odmietol opustiť rokovaciu sálu. Za túto májovú oblievačku dostal Suja pokutu 1 000 eur. 

Zdroje: RTVS, Polícia/FB

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá