Nákup nových antigénových testov sa nekoná, Sulíkovo ministerstvo nákup zrušilo

  • Žiadny z dodávateľov testov nesplnil podmienky súťaže
  • Slovensku dochádzajú zásoby antigénových testov
21oktober2020_VladaSR_7735298
TASR/Martin Baumann
  • Žiadny z dodávateľov testov nesplnil podmienky súťaže
  • Slovensku dochádzajú zásoby antigénových testov

Ministerstvo hospodárstva zrušilo nákup antigénových testov. Žiadny z dodávateľov nesplnil podmienky súťaže. Informuje o tom organizácia Transparency International.

Drvivá väčšina firiem ponúkala pochybné výrobky s ešte otáznejšou dokumentáciou,“ informuje organizácia, ktorá je súčasťou komisie s tým, že podmienky boli nereálne.

AKO SME PREDPOVEDALI: NÁKUP RÝCHLOTESTOV SA NEVYDARILUž pri prečítaní chabého zadania na nákup Covid testov pred 10…

Posted by Transparency International Slovensko on Tuesday, December 22, 2020

Hoci sa pôvodne prihlásilo 60 firiem, a na osobné rokovanie sa ich dostavilo 41, drvivá väčšina firiem ponúkala pochybné výrobky s ešte otáznejšou dokumentáciou. Tie serióznejšie priznávali, že podmienky úplne splniť nevedia, tie menej seriózne od firiem, ktoré sa okolo zdravotníckeho sektora väčšinou doteraz ani neobtreli, ponúkali všelijaké pochybné vyhlásenia či štúdie,“ konštatuje TIS.

V skratke, zrušenie súťaže je správne. Keďže testy akútne potrebujeme, jediným možným krokom je priamy nákup od firmy, ktorá v čo najkratšom čase splní menej prísne, no stále pre kvalitu dostatočné podmienky,“ dodávajú členovia komisie.

Antigénové testy sa používajú na mobilných odberových miestach, každý deň sa ich použijú desaťtisíce. Zásoby, ktoré Štátne hmotné rezervy nakúpili ešte v októbri, sa pomaly míňajú.

Zdroj: TIS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech