AKTUÁLNE: Núdzový stav definitívne končí v sobotu 13. júna, rozhodla o tom vláda

  • Vláda núdzový stav nepredĺži, mimoriadna situácia trvá
  • Ruší sa aj zákaz pokojného zhromažďovania sa a zákaz štrajku
AktualneSIU
  • Vláda núdzový stav nepredĺži, mimoriadna situácia trvá
  • Ruší sa aj zákaz pokojného zhromažďovania sa a zákaz štrajku

Núdzový stav, ktorý vyhlásila ešte vláda Petra Pellegriniho, po troch mesiacoch končí. Dnes o tom rozhodla vláda. Tri mesiace sú štandardná doba, na akú sa núdzový stav vyhlasuje. Vláda po diskusii s konzíliom odborníkov rozhodla, že stav núdze už nie je potrebný. Núdzový stav teda oficiálne končí v sobotu 13. júna.

Núdzový stav už bol aj podľa niektorých ministrov zbytočný, no premiér Igor Matovič ho nechcel zrušiť predčasne. Dokonca sa pohrával s myšlienkou, že po automatickom skončení núdzového stavu ho na ďalšie obdobie obnoví po piatich minútach.

K dátumu zrušenia núdzového stavu sa ruší pracovná povinnosť na zabezpečenie výkonu zdravotnej starostlivosti, takisto zákaz uplatňovania práva na štrajk. Zákaz uplatňovania práva pokojne sa zhromažďovať sa ruší už od stredy.

Kabinet zároveň konštatuje, že mimoriadna situácia vyhlásená uznesením vlády z 11. marca 2020 trvá naďalej aj po ukončení núdzového stavu. Núdzový stav v dôsledku pandémie nového koronavírusu vláda vyhlásila 16. marca 2020.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech