AKTUÁLNE: Očkovanie má byť vstupenkou na slobodu, hovorí Sulík. Navrhuje pre ľudí nové výhody

  • Richard Sulík a Jana Bittó Cigániková navrhujú väčšie slobody pre očkovaných a aj ľudí, čo prekonali COVID
  • Navrhujú zmeny v pravidlách
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, unsplash/Arturo Rey, facebook/ Sloboda a Solidarita
  • Richard Sulík a Jana Bittó Cigániková navrhujú väčšie slobody pre očkovaných a aj ľudí, čo prekonali COVID
  • Navrhujú zmeny v pravidlách

Členovia strany Sloboda a Solidarita počas tlačovej konferencie uviedli, že sa dlhodobo pokúšajú o to, aby bola vakcína pre ľudí akousi vstupenkou k slobode.

K situácii sa vyjadril Richard Sulík a Jana Bittó Cigániková. Tí zastávajú názor, že očkované aj prekonané osoby by mali mať prístup slobodnejším opatreniam.

Prekonaní na rovnakej úrovni ako očkovaní

„Požiadali sme, aby bol covid automat upravený tak, že ak je majiteľ reštaurácie zaočkovaný a zaočkovaní je aj personál, zaočkovaní zákazníci budú mať otvorenú prevádzku aj v čiernych okresoch,“ uviedol Richard Sulík.

Dodal, že taktiež požiadali o to, aby prekonaní ľudia boli na rovnakej úrovni ako očkovaní, pretože majú vytvorené protilátky.

„Po tretie navrhujeme, aby všade tam, kde je to možné, boli využívaní žolíci v maximálnej miere. Ide nám o to, aby ľudia vnímali očkovanie ako vstupenku na slobodu,“ objasnil Sulík.

Sulík
zdroj: TASR/ Jakub Kotian

Pomáhajú očkované okresy

Cigániková hneď na úvod objasnila, že návrhmi sa nijako nesnažia deliť ľudí alebo ich „nebodaj nejako trestať“. Zároveň poukázala na predikcie a pandemickú situáciu, ktorá je podľa jej slov aktuálne lepšia, ako sa predpokladalo. Predikcia na 7 dní hospitalizácie pacientov bola 150 až 250 denne, v súčasnosti je to 140.

Je veľa pozitívnych prípadov, množstvo z nich sú ale deti, nekončia v nemocniciach a je veľmi dôležité držať sa kritických ukazovateľov, nie iba pozitivity,” tvrdí Cigániková.

Počas tlačovej konferencie objasnili, že predpokladaný počet prípadov končiacich na pľúcnej ventilácii sa pohyboval na číslach 120 až 170, avšak v súčasnosti ide o 127 ľudí. Aktuálnym číslam vraj podľa Cigánikovej pomáhajú práve očkované okresy.

V závere tiež strana SaS objasnila, že konkrétne body vytvorili po konzultácii s Ministerstvom zdravotníctva SR.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie