Očkovanie v priamom prenose. Okrem profesora Krčméryho predstúpili pred kameru aj ďalší ľudia

  • Práve sme svedkami jednej z najvýznamnejších udalostí roku 2020
  • Profesor Vladimír Krčméry už predstúpil pred kamery
  • Spolu s ním sa idú dať zaočkovať aj ďalší členovia Pandemickej komisie
26122020_Ockovanie_COVID19_3749218
TASR/Lukáš Grinaj
  • Práve sme svedkami jednej z najvýznamnejších udalostí roku 2020
  • Profesor Vladimír Krčméry už predstúpil pred kamery
  • Spolu s ním sa idú dať zaočkovať aj ďalší členovia Pandemickej komisie

Ako sme už informovali, včera bola medializovaná informácia, na ktorú čakala veľká časť Slovenska. Konečne sme sa dozvedeli, kto bude prvou očkovanou osobou na Slovensku.

Vakcíny dorazili na Slovensko

Z tohto dôvodu sme dnes netrpezlivo očakávali príchod prvých vakcín, ktoré okolo obeda skutočne dorazili. 

AKTUÁLNE: Na Slovensko dorazili prvé vakcíny, nitrianska nemocnica už zverejnila formulár pre záujemcov

Na Slovensko teda prišli prvé vakcíny na prevenciu ochorenia COVID-19. Transport aj otvorenie a uskladnenie vakcín sa uskutočnilo za prísnych teplotných a bezpečnostných podmienok. Informuje o tom Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) vo svojom profile na Instagrame. 

ŠÚKL tiež informoval, že vakcíny sa uskladnili v termoboxe vo Fakultnej nemocnici v Nitre, konkrétne balenia boli otvorené a liekovky vybrané na rozmrazovanie. „Celý proces bol vopred organizovaný a naplánovaný, od otvorenia termoboxu po uskladnenie vakcín prešli menej ako 3 minúty. Môžeme potvrdiť, že všetko je pripravené na očkovanie,“ spresnil ŠÚKL.

PRVÉ VAKCÍNY PROTI COVID-19 DORAZILI NA SLOVENSKO! 💉Očkovanie proti Covidu-19 bude mať premiéru už dnes o 19:00 v…

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Saturday, December 26, 2020

Zdravotnícky personál sa v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici a Košiciach začína očkovať zajtra, od 10:00, no dnes ráno sme sa dozvedeli, že profesor Vladimír Krčméry bude zaočkovaný už dnes, a to v nitrianskej nemocnici o 19:00.

Vianočné prekvapenie

Ministerstvo zdravotníctva ohlásilo na tento čas aj dôležitú tlačovú besedu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a hostí. Tá dostala aj príznačný názov – Vianočné prekvapenie. Koná sa priamo vo Fakultnej nemocnici v Nitre.

Na základe živého livestreamu Ministerstva zdravotníctva sme sa dozvedeli, že zaočkovať sa nejde dať len profesor Vladimír Krčméry, ale aj ďalší ľudia. Pred kamery totiž predstúpili aj členovia Pandemickej komisie. 

Celý priebeh nášho historicky prvého očkovania je možné sledovať tu:

Minister zdravotníctva sa poďakoval všetkým prítomným a takisto zdravotníkom, ktorí budú prvými zaočkovanými osobami. 

Taktiež povedal, že tieto Vianoce boli iné, ako tie predtým, no eliminovať rodinné návštevy bolo našou povinnosťou preto, nech ochránime nielen seba, ale aj iných.

Minister ďalej povedal, že vakcína prináša nielen Slovensku, ale celému svetu nádej, a je svetielkom na konci tunela. 

„Som rád, že prvým, ktorý bude zaočkovaný, je pán profesor Vladimír Krčméry. Človek, ktorý bojoval s epidémiami aj na iných miestach sveta, človek, ktorý zasvätil svoj život za záchranu životov iných. Som rád, že bude vzorom pre všetkých nás,“ povedal Krajčí vo Fakultnej nemocnici v Nitre.

Epidemiologička Zuzana Krištúfková v tejto súvislosti uviedla, že vakcínou od firiem BioNTech a Pfizer boli vo svete očkované milióny osôb. Podľa nej niet pochýb o tom, že vakcíny sú bezpečné. „Je na každom z nás, ako sa rozhodneme. My členovia konzília, ideme do toho,“ povedala Krištúfková.

Zaočkovaný bol v priamom prenose aj náš hlavný hygienik, Ján Mikas. Následne pred kamery predstúpil Marek Krajčí. 

V živom vysielaní pokračuje aj Plus JEDEN DEŇ:

Očkovanie pokračuje zajtra

Minister zdravotníctva dodal, že očkovanie bude pokračovať v nedeľu 27. decembra v nemocniciach v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Nitre. O 10:00 bude v bratislavskej Univerzitnej nemocnici v Ružinove zaočkovaná aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, ministri a ďalší predstavitelia Národnej rady SR.

Zdroje: SITA, MZSR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech