AKTUÁLNE: Od polnoci z piatka na sobotu sa sprísňuje režim na hraniciach s touto krajinou

  • Cesta do Rakúska sa od piatka skomplikuje
  • Informoval o tom na svojom Facebooku Martin Klus
AktualneSIU
  • Cesta do Rakúska sa od piatka skomplikuje
  • Informoval o tom na svojom Facebooku Martin Klus

Martin Klus na svojom Facebooku informoval, že pandemická situácia je naďalej veľmi vážna nielen u nás, ale aj v okolitých krajinách. Česká vláda napríklad včera po rekordnom prírastku nakazených predĺžila lockdown o ďalšie dva týždne.

Opatrenia sa však aktuálne sprísňujú v celom Rakúsku. Od polnoci z piatka na sobotu dôjde k sprísneniu režimu a posilneniu kontrol na hraniciach s Rakúskom. Podobne vláda vo Viedni sprísňuje aj režim na hraniciach s Českom.

Zavedenie pravidelných kontrol zabezpečia rakúski vojaci, policajti aj zdravotníci. Treba preto počítať so spomalením premávky a možným zdržaním.

⚠️ JEDNA DOBRÁ A PÁR HORŠÍCH „CESTOVATEĽSKÝCH“ SPRÁV: RAKÚSKO 🇦🇹 OD SOBOTY ZAVÁDZA KONTROLY NA HRANICIACH ➕ DO SLOVINSKA…

Posted by Martin Klus on Friday, January 8, 2021

Martin Klus ďalej píše, že na budúci týždeň, zrejme od stredy, by malo dôjsť aj k obmedzeniu počtu hraničných priechodov, teda zatvoreniu menších hraničných prechodov.

Zatiaľ však nebolo špecifikované, o ktoré má ísť, no hlavné hraničné prechody vraj určite zostanú otvorené. Údajne sa uvažuje aj o sprísnení režimu pre pendlerov. 

Zdroj: FB/Martin Klus

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK