AKTUÁLNE: Od štvrtka sa predlžuje „záverečná“ na 21:00. Núdzový stav sa predĺži o ďalších 30 dní

  • Núdzový stav sa predĺži o ďalších 30 dní
  • V pondelok ho odporučila predĺžiť aj pandemická komisia
AKTUALNE, AKTUALNA SPRAVA, DOMOV STARTITUP
  • Núdzový stav sa predĺži o ďalších 30 dní
  • V pondelok ho odporučila predĺžiť aj pandemická komisia

Núdzový stav sa predĺži o ďalších 30 dní. Rozhodla o tom vláda na svojom pondelkovom online rokovaní. Núdzový stav sa mal skončiť 28. apríla. Zákaz vychádzania sa zároveň posunie o hodinu, bude platiť po 21.00 h, vyplýva z vládneho uznesenia.

Núdzový stav v pondelok odporučila predĺžiť aj pandemická komisia. Tá tiež považuje za vhodné ukončiť pravidelné testovanie v školách a nahradiť ho intervenčným testovaním v školských zariadeniach, okrem testovania v čiernych okresoch podľa COVID automatu.

V zmysle zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny musí o jeho predĺžení ešte rozhodnúť Národná rada (NR) SR. Urobiť tak má do 20 dní od predĺženia.

OD ŠTVRTKA SA PREDLŽUJE “ZÁVEREČNÁ” NA 21:00 HOD. A od pondelka sa ruší testovanie na školách. Pekný večer.

Posted by Milan Krajniak on Monday, 26 April 2021

Vláda vyhlásila núdzový stav uznesením ešte 30. septembra minulého roka. Platil od 1. októbra na 45 dní. Následne ho kabinet viackrát predlžoval. Naposledy minulý mesiac, keď odsúhlasil jeho predĺženie na 40 dní s účinnosťou od 20. marca.

Na zmenu zákazu vychádzania reagujú aj obchodné reťazce. Lild, Billa, Terno, Kaufland aj Tesco predĺžia svoje otváracie hodiny do 21.00 h.

„Vítame rozhodnutie vlády o posune zákazu vychádzania, čo nám umožní opätovne predĺžiť otváracie hodiny v našich supermarketoch. Konkrétne otváracie hodiny na jednotlivých predajniach nájdu zákazníci priamo pri vstupe do predajne a na našej webovej stránke,“ priblížila hovorkyňa reťazca Billa Kvetoslava Kirchnerová s tým, že novinky zavedie Billa od štvrtka, informujú TV Noviny.

Zdroj: TV Noviny

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech