Peter Pellegrini by v súboji o prezidentské kreslo prevalcoval Ivana Korčoka

  • Vychádza to z prieskumu agentúry FOCUS, ktorý bol uverejnený v Na telo
  • Hosťami v diskusnej relácii sú Andrej Danko a Milan Majerský
Peter Pellegrini
TASR/Martin Baumann
  • Vychádza to z prieskumu agentúry FOCUS, ktorý bol uverejnený v Na telo
  • Hosťami v diskusnej relácii sú Andrej Danko a Milan Majerský

Podľa prieskumu agentúry FOCUS by druhé kolo prezidentských volieb vyhral Peter Pellegrini, informuje portál tvnoviny.sk. Exminister zahraničia Ivan Korčok a líder Hlasu Peter Pellegrini sú podľa odborníkov považovaní za najhorúcejších kandidátov prezidentských volieb. V prieskume vyšlo, že Pellegrini by získal 60 % hlasov a Ivan Korčok 40 %.

Pellegrini svoju kandidatúru na prezidenta doposiaľ nepotvrdil, v nedeľu však v RTVS uviedol, že po Novom roku oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre. Hosťami v nedeľnej televíznej diskusnej relácii Na telo sú líder SNS Andrej Danko a predseda KDH Milan Majerský.

Korčok by vyhral, iba ak by Pellegrini nekandidoval, ukazuje prieskum

Podľa prieskumu, ak by sa eventuálne v druhom kole volieb stretol líder Hlasu Pellegrini so Štefanom Harabinom. Zvíťazil by predseda NR SR v pomere 84 % ku 16 % hlasov, ktoré by získal Harabin.

Vo variante, ak by Pellegrini nakoniec nekandidoval, by zvíťazil Ivan Korčok. V prípade, žeby sa stretol v druhom kole so Štefanom Harabinom, zvíťazil by so ziskom 67 % hlasov, Harabin by podľa FOCUSU dostal 33 % hlasov.

Poslanec NRSR Peter Pellegrini (Hlas-SD)
zdroj: TASR/Martin Baumann - Poslanec NRSR Peter Pellegrini (Hlas-SD)

Ak by sa v druhom kole prezidentských volieb stretli Ivan Korčok a Ján Kubiš. Korčok by zvíťazil so ziskom 62 % hlasov, Kubiš by získal 38 % hlasov.

„Mám obavu, že ak by Pellegrini vyhral, táto vláda sa rozpadne,“ povedal Danko v relácii na margo prieskumu FOCUSU.

Líder SNS taktiež uviedol, že, „čo sa týka špeciálnej prokuratúry, za najpravdepodobnejšie považuje, že ju vládna koalícia začlení pod generálnu prokuratúru“. Danko tvrdil, že „koalícia neprichádza so zmenami, aby odstavila špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica“.

Zdroje: tvnoviny.sk, Archív Startitup, Na telo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá