AKTUÁLNE: Pellegrini predstavil novú stranu, volá sa HLAS – Sociálna demokracia

  • Pellegriniho jedenástka bude zbierať podpisy na vznik novej strany
  • HLAS - Sociálna demokracia má už prípravný výbor aj logo
  • Pellegrini nevylúčil spoluprácu s mimoparlamentnými stranami, najmä Dobrou voľbou bývalého Smeráka Tomáša Druckera
Peter Pellegrini, HLAS
TASR/Michal Svítok
  • Pellegriniho jedenástka bude zbierať podpisy na vznik novej strany
  • HLAS - Sociálna demokracia má už prípravný výbor aj logo
  • Pellegrini nevylúčil spoluprácu s mimoparlamentnými stranami, najmä Dobrou voľbou bývalého Smeráka Tomáša Druckera

Nová strana Petra Pellegriniho sa bude volať HLAS – sociálna demokracia. Oznámil to na dnešnej tlačovej besede, kde predstavil aj logo. Strana už podala na ministerstve vnútra registráciu prípravného výboru. Na vznik strany potrebuje Pellegriniho jedenástka vyzbierať aspoň 10-tisíc podpisov.

Podpisy chce Pellegrini zbierať aj osobne. „Nechceme to nechať na nejakú brigádnickú organizáciu,“ povedal.

Nový názov, nové logo

Logo vzniklo spontánne. Vzniklo to z toho, že chceme byť hlasom, tak sme sa dohodli na názve HLAS,“ povedal Pellegrini. Logo aj názov si vytvorili sami. Do HLASu prechádza podľa jedného z členov Michala Barteka najmä mladé krídlo Smeru. „Mladí sa naozaj húfne prihlasujú,“ potvrdil.

V členskej základni HLASu je veľa bývalých členov strany Smer- Sociálna demokracia. Pellegrini však zdôraznil, že nová strana nebude pozostávať len zo smeráckych odpadlíkov. „Máme tisíce ľudí, ktorí chcú byť členmi alebo len pomáhať so zberom podpisov. Som milo prekvapený záujmom z celého Slovenska. Nečakal so takúto pozitívnu vlnu,“ povedal líder vznikajúcej strany.

Slovenská sociálna demokracia

Programovo sa chce HLAS zamerať na slovenské hospodárstvo a sociálny systém, klasickým európskym sociálno-demokratickým liberálnym témam sa venovať nechce.

My sme slovenská sociálna demokracia. Žiadni migranti, žiadne povinné kvóty. V tomto chcem uistiť každého, že toto bude štandardná sociálna demokracia,“ povedal Peter Pellegrini.

Nový projekt chce ísť podľa Pellegriniho slov pri svojom financovaní od začiatku transparentnou cestou. Odmieta, že by za stranou stál v pozadí niekto iný, ako oni sami. Financiami majú prispievať zakladatelia, verejnosť mienia o financovaní informovať. V súvislosti s kauzami Smeru-SD a „nálepkami“ niektorých členov nového subjektu podotkol, že voličov budú musieť presvedčiť svojou prácou.

Nevylúčil spoluprácu s Druckerom

Pellegrini zároveň poznamenal, že „k dnešnému dňu budú mať všetci členovia vysporiadané svoje členstvo v strane Smer-SD“. Dodal, že na júlovej schôdzi parlamentu by mali vyriešiť aj pozície v poslaneckom klube. Deklaroval, že v septembri je pripravený ponúknuť aj pozíciu podpredsedu Národnej rady (NR) SR.

Na otázky o rokovaniach s inými stranami a hnutiami odpovedal, že budú mať záujem diskutovať aj s mimoparlamentnými subjektmi, ale až po zaregistrovaní strany Hlas. „Minimálne o jednej sa šepká. Určite si budeme vedieť aj s Tomášom Druckerom (Dobrá voľba – pozn. TASR) sadnúť za jeden stôl a hľadať možnosti spolupráce,“ povedal Pellegrini.

Gepostet von Peter Pellegrini am Montag, 29. Juni 2020

 

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech