AKTUÁLNE: Pravidlá pre pendlerov sa od pondelka menia, polícia ich kontrolovať nebude

  • Od pondelka 7. decembra musia mať pendleri, študenti a ďalšie osoby negatívny test na koronavírus
  • Polícia ich kontrolovať nebude až do odvolania
hranice policajti
TASR/Jaroslav Novák
  • Od pondelka 7. decembra musia mať pendleri, študenti a ďalšie osoby negatívny test na koronavírus
  • Polícia ich kontrolovať nebude až do odvolania

Od pondelka mala polícia náhodne kontrolovať pendlerov na hraniciach, či majú negatívne testy na koronavírus. Hovorkyňa ministerstva vnútra Barbora Túrosová však informovala, že od pondelka žiadne kontroly negatívnych testov nebudú. Polícia ich nebude vykonávať až do odvolania.

Na základe záverov z rokovania Pandemickej komisie v piatok 4. decembra večer, po ktorom bola avizovaná aktualizácia ostatnej vyhlášky hlavného hygienika o opatreniach pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie SR, polícia nebude od pondelka 7. decembra do odvolania vykonávať u pendlerov ani ostatných osôb s výnimkou kontroly testov na COVID-19,“ uviedol rezort vnútra.

Pribudlo 15 nových úmrtí a viac ako 1 200 prípadov koronavírusu

Od 7. decembra bude platiť pravidlo, že pendleri, študenti či ľudia pracujúci v zahraničí sa budú musieť na hraniciach preukázať negatívnym testom na koronavírus, ktorý nemôže byť starší ako dva týždne. Môže ísť o PCR, ale aj antigénový test. Kontrolovať to mala polícia.

Z tohto dôvodu zaznamenali odberné miesta zvýšený nápor záujemcov o testovanie. Viaceré mestá zareagovali vytvorením nových odberových miest, alebo rozšírením odberových existujúcich odberových miest. 

Zdroj: MVSR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK