AKTUÁLNE : Riaditeľ NCZI končí, Róberta Suju odvolali z funkcie

  • Róberta Suju odvolali z vedenia Národného centra zdravotníckych informácií
  • Za toto volebné obdobie končí už tretí šéf NCZI
  • Novým riaditeľom NCZI má byť Pavol Capek
róbert suja nczi
TASR/Martin Baumann
  • Róberta Suju odvolali z vedenia Národného centra zdravotníckych informácií
  • Za toto volebné obdobie končí už tretí šéf NCZI
  • Novým riaditeľom NCZI má byť Pavol Capek

Generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Róbert Suja bol odvolaný z funkcie. Informovala o tom agentúra SITA. Správu potvrdila hovorkyňa NCZI Veronika Bauch. Ako informuje portál TERAZ.SK, Róbert Suja prenechá žezlo Pavlovi Capekovi. 

AKTUÁLNE: Minister zdravotníctva Marek Krajčí odvolal riaditeľa NCZI

Róbert Suja je už tretím riaditeľom NCZI, ktorý za toto volebné obdobie vo vedúcej funkcii končí. Vo funkcii sa dlho neohrial, nastúpil 10. marca 2021. Róbert Suja vedúcu funkciu prebral po odvolaní Petra Bielika. Hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová vtedy informovala, že Róbert Suja povedie inštitúciu až do ukončenia riadneho výberového konania. 

Pred Petrom Bielikom zastával vedúcu funkciu Peter Blaškovitš. Ten z vedenia NCZI na vlastnú žiadosť odišiel 28. mája 2020. 

Kto je Pavol Capek? 

Pavol Capek povedie NCZI od 5. mája 2021. Capek pracuje v inštitúcii od júla 2020 a doposiaľ bol riaditeľom úseku informatizácie a elektronizácie zdravotníctva. Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, NCZI pod novým riaditeľom čaká reorganizácia krízového riadenia realizácie protipandemických opatrení a očkovania proti ochoreniu COVID-19. Pracovať bude aj na projekte elektronického zdravotníctva eHealth.

Pribudlo 381 nakazených a desiatky úmrtí. Slovensko by sa malo pripraviť na tretiu vlnu pandémie, mnohé štáty jej už čelia

 

Pavol Capek pred nástupom do NCZI pôsobil na manažérskych pozíciách v IBM, EMC. Pracoval aj v Univerzitnej nemocnici Bratislava. 

Zdroje: SITA, Teraz.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech